Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaokrąglona narośl na jądrze po ściągnięciu płynu z wodniaka jądra


Gość Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 24 lata, po raz pierwszy zdiagnozowano u mnie o ile pamiętam wodniaka w wieku 18 lat, objawia mi sie on niewielka około 1,5 cm narośl zaokrąglona na dolnym lewym jądrze bezpośrednio pod nim równolegle pasująca do całości jądra, nie boli nie swędzi nic sie z nim nie dzieje nie powiększa sie nie maleje po prostu jak by go nie było po prostu opieram sie tylko tym co widzę przy podświetleniu światłem ta cześć jest przezroczysta z małymi efektami jak by żyły, w wieku 18 lat po diagnozie lekarz urolog z czego pamiętam ściągnął mi to strzykawką i jak by powróciło miałem sie znów zgłosić czego niestety nie zrobiłem do dzis, wstydziłem sie... teraz w zeszłym tygodniu zgłosiłem sie do lekarza 1 kontaktu z tym skierował mnie do urologa poszłem do szpitala ale niestety wizyte mam dopiero w maju.... Pytanie moje brzmi bo od tygodnia odkąd wziąłem sie za swoje zdrowie boje sie czy jest to cos powaznego ta chyba wodniczka, czy mogę spokojnie do maja czekać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie torbiel, a nie wodniak jądra (w przypadku wodniaka całe jądro jest powiększone). Radziłbym jednak skonsultować się z urologiem bezpośrednio (może wizyta prywatna, będzie szybciej). Urolog po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania (może koniecznym okazać się jeszcze USG). Może wystarczające będzie nakłucie ponowne torbieli i jej opróżnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×