Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bół i uniesienie jądra po przebudzeniu


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój problem ciagnie się już od jakichś 6 miesięcy. Mniej więcej raz na 3,4 tygodnie po przebudzeniu się rano mam mocny ból jednego z jąder(czasami prawego, a czasami lewego) oraz podbrzusza. Dodatkowo jądro podczas bólu wydaje sie jakby uniesione. Ból znika samoistnie po około 4-5 godzinych, jednak jądro pozostaje obolałe jeszcze przez 2-3 dni. Nie mam problemu z oddawaniem moczu, ani z wytryskiem. Byłem z tym problemem u urologa, który nie potrafił jednoznacznie stwierdzić przyczyny bólu. Zbadał jądra palpacyjnie oraz wykonał USG, jednak miało to miejsce dopiero 3 dni bo wystąpieniu bólu, ponieważ wcześniej urolog nie przyjmował.Zapisał mi leki przeciwzapalne, oraz zel Altacet. Dolegliwości jednak się powtarzają ( od pół roku wystąpiły już około 6,7 razy, dlatego chciałbym prosić o jakąś poradę. Po przeczytaniu wielu artykułów na ten temat nasuwa mi sie, iż może to byc problem z niepełnymi skrętami jąder, przez które dodatkowo wytworzyły mi się lekkie żylaki powrózka nasiennego, a krew przez to ma po złym ułożeniu się jądra problem z odpływem. Bardzo prosił bym o potwierdzenie moich przypuszczeń, lub też zasugerowanie czegoś innego. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania co może być powodem Pana dolegliwości. Nie mogę potwierdzić też Pana przypuszczenia. Myślę, że jeśli ten stan byłby związane ze skrętami jąder to na pewno w czasie badania urolog by to zauważył. Takie dolegliwości mogą być też związane z żylakami powrózka nasiennego, dlatego można by też wykonać USG jąder i powrózków nasiennych dodatkowo metodą Dopplera. Proszę o ponowny kontakt w tej sprawie z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×