Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Poruszający się przy dotyku guz na czole


Gość Edyta

Rekomendowane odpowiedzi

Niecałe 2 lata temu siostra zauważyła u mnie na czole guza. Myślałam, że to od uderzenia, ale nie przypominałam sobie, żebym się uderzyła. Obserwowałam go jakiś czas, ale nie widzę, żeby urósł czy coś. Nie boli mnie, ale porusza się przy dotyku - jakby to była jakaś chrząstka. Wybrałam się z tym do lekarza i pani doktor od razu wyskoczyła mi z tekstem, że to nowotwór. Przestraszyłam się i odwiedziłam poradnię onkologiczną, w której dowiedziałam się, że to nic takiego. Poszłam więc do innego lekarza i padły 3 słowa - kaszak, włókniak, tłuszczak. Powiedziano mi, że jeśli to nie rośnie i nie boli to lepiej zostawić. Ja jednak trochę się boję, żeby nie okazało się, że to jednak coś poważnego. Chcę to usunąć, ale kompletnie nie wiem od czego powinnam zacząć i do kogo z tym pójść - kolejny lekarz pierwszego kontaktu, chirurg, chirurg plastyczny. (guz jest na środku czoła, minimalnie nad brwiami, więc obawiam się blizn) Co najlepiej zrobić w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie skoro Pani obawia się blizny skontaktować się z chirurgiem plastycznym. Najczęstszą zmiana o tym usytuowaniu jest kaszak. Trzeba będzie tą zmianę usunąć i poddać następowemu badaniu histopatologicznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×