Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Poprawienie wyników badań wątroby


Gość Henryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 39 lat. Wykupując polisę ubezpieczeniową zrobiłem sobie dosyć szczegółowe badania. Ubezpieczyciel zwrócił uwagę na podwyższone wyniki testów wątroby i w istotny sposob podniósł składkę. Wnioskując z listu od ubezpieczyciela, ocenił on iż na podtawie tych badań o ponad 50% wzrosły szanse na to, że w najbliższym czasie (5 lat) umre na chorobe wątroby. Te wyniki to: GGTP -* 180 U/L ALT -* 61 U/L AST -* 30 U/L Ponadto: Nie nadużywam alkoholu (wino do kolacji z małżonką) Nie palę i nigdy nie paliłem Praca umysłowa, siedząca Nie zaobserwowałem u siebie problemów z trawieniem itp. Mając na uwadze moją aktywność przed poprzednim badaniem, chciałem zapytać czy testy mogły zostać zaburzone poprzez wizytę w saunie i danie z wołowiny na kolację w przededniu badania? Chciałbym zweryfikować te wyniki i zrobić badania jeszcze raz w możliwie neutralny sposób. Zależy mi zarówno na uspokojeniu samego siebie i sprawdzeniu stanu wątroby, jak i na przekonaniu ubezpieczyciela, że nie jest ze mną tak źle jak to ocenia. Czy przed takim badaniem rekomendowane są jakieś szczególne zasady postępowania: dieta, leki, wysiłek etc? Czy warto rozszerzyć badanie o dodatkowe testy? Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy testy mogły zostać zaburzone poprzez wizytę w saunie i danie z wołowiny na kolację w przededniu badania? - tak mogły, zwłaszcza potrawy mięsne Czy przed takim badaniem rekomendowane są jakieś szczególne zasady postępowania: dieta, leki, wysiłek etc? - 24 godziny przed badaniem dieta lekkostrawna, bezmięsna, bez używek i leków, około 6 godzin przed badaniem trzeba być na czczo Czy warto rozszerzyć badanie o dodatkowe testy? - nie ma potrzeby, wystarczy powtórzyć badania po przygotowaniu jak wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×