Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie paliczka u ręki z odszczepionym kawałkiem kości


Gość Emi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w kwietniu zlamalam sobie paliczka (malego) u reki. Palec bardzo bolal, nie moglam nim ruszac, byl caly siny. Pojechalam do szpitala na ulicy Litewskiej. Po zrobieniu zdjecia rtg, lekarz wlozyl mi reke w gips na 4 tygodnie. Nastepnego dnia (tak mi zalecono) przyszlam na kontrole *gipsu*, nie byl wykonany rtg kontrolny. Lekarz tylko spojrzal, zapytal czy boli (a bolal) i powiedzial, ze wszystko jest ok. W trakcie noszenia gipsu bardzo mnie bolal palec, ale lekarz twierdzil, ze tak ma byc(znowu :/ ). Przyszlam na zdjecie gipsu, palec byl bardzo bolesny, pani doktor (jak sie potem okazalo, nie byla nawet chirurgiem, czy ortopeda) powiedziala, zebym przyszla za tydzien jak nie bedzie poprawy. Poprawy nie bylo, a palec bardzo wrazliwy na najmniejsze uderzenia, zostal niechcacy pare razy urazony.Zauwazono, ze odszczepil sie fragment kosci. Przekierowano mnie do innego szpitala, na ulice kopernika, gdzie zalecono mi jak najwiecej cwiczen wzmacniajacych i rozruszajacych palec. Lekarz powiedzial *moze ta kostka sie wchlonie* pytanie, w co miala sie wchlonac? robilam co kazano, a palec bez zmian. czasami miewam bardzo bolesne dolegliwosci, wtedy nie moge ruszac cala reka, co BARDZO utrudnia mi codzienne zycie. jestem w liceum, gram na pianinie. mam ogromne ilosci pisania. ze wzgledu na to, ze ortopedzi nie przyjmuja w godzinach wieczorowych (nfz), caly czas musialam sie zwalniac z lekcji, robic sobie zaleglosci, czyli kolejne przepisywanie zeszytow. poszlam na jedna porade do lekarza prywatnie, ktory byl w wielkim szoku, ze przy takim urazie zalecono mi jakiekolwiek cwiczenia, bo reka powinna byc unieruchomiona, a kawaleczek kostki usuniety. Teraz czeka mnie operacja :( nie maam pojecia na czym taki zabieg polega. Chcialabym wiedziec, na jak dlugo unieruchomia mi reke, czy po zabiegu wroce tego samego dnia do domu. Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz, martwie sie, a wizyte u lekarza mam w przyszlym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz powiedzial *moze ta kostka sie wchlonie* pytanie, w co miala sie wchlonac? - zapewne lekarzowi chodziło o to, że być może odszczepiony kawałek kości ulegnie wchłonięciu, z reguły do tego nie dochodzi nie maam pojecia na czym taki zabieg polega. - zapewne w znieczuleniu odcinkowym (nie będzie Pani czuła żadnego bólu w ręce) zostanie usunięty fragment odszczepionej kości i jeśli zrost kości jest niepeły lub nieprawidłowy to dokładnie odłamy kostne zostaną dopasowane do siebie i prawdopodobnie zespolone za pomocą specjalnych drutów Chcialabym wiedziec, na jak dlugo unieruchomia mi reke - prawdopodobnie jeśli będzie zespolenie drutem może okazać się, że ręki nie będzie trzeba usztywniać czy po zabiegu wroce tego samego dnia do domu. - raczej na drugi dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×