Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Włókniak nad piersią przy gruźlicy


Gość Julka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie odnośnie włokniaka. Przeczytalam w internecie z sa to zmiany najczesciej skory... Zaczne od poczatku. Jestem w trakcie leczenia na gruźlice pluc, w obrebie piersi a w lasciwie nad lewa piersia mam guz, ktory widac golym okiem, jest to guz pod skora, i to wlasnie uwypuklnie widac i czuc. uwidocznil sie wraz z moja choraoba, w momencie leczenia zaczal malec ale znow si epowiekszyl i teraz jest bez zmian. 4 miesiace temu mial jakies 3cm * bylo robione *usg*. Dostalam teraz skierowanie do chirurga poniewaz lekarz podejrzewa wlokniak. Co to takiego?? i czy miozliwe jest przy gruzlicy?? nadmieniam ze jest w miejsu gdzie rowniez widoczne sa zmainy gruzlicze w obrazie rtg. dziekuje zA odp. p.s. Mialam robiona biobsje rowniez 4 miesieace temu i nic nie wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włókniak to nowotwór łagodny czyli zmiana zagrażająca tylko w ten sposób, że może się powiększać systematycznie. Nie powoduje on naciekania struktur sąsiadujących ani przerzutów bliskich ani odległych. Podstawowym sposobem leczenia jest wycięcie zmiany w granicach zdrowych tkanek. Zmiana jest już duża więc powinna zostać usunięta chirurgicznie. Taki włókniak nie ma nic wspólnego z gruźlicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za odpo. Mam jednak jeszcze jedno pytanie czy włókniak boli??? Mnie to bolalo i to bardzo, teraz mniej. Ale mimo wszytko nie moge lezec na tym boku i czuje tak jakby ciagnelo w momencie gdy unosze reke do gory czy to normalne jesli chodzi o wlokniaki????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy włókniak boli? - czasami tak, gdyż dość dobrze reaguje na zmiany hormonów płciowych we krwi co przejawia się obrzękiem takiego włókniaka i bólem czy to normalne jesli chodzi o wlokniaki? - tak, zmianę tę jednak trzeba usunąć i poddać diagnostyce histopatologicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×