Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powtarzające się zwichnięcie stawu kolanowego


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam lewą rzepkę zwichniętą 2 razy ale zawsze wracała na swoje miejsce, a prawą mam zwichnięta średnio co 3-4 tygodnie od ok 4,5 roku. Na początku sama wracała na miejsce (pierwsze 2/3 razy). Potem juz nie, jak wyskoczyła to musiałam mieć ją nastwiana przez ortopedę. Ostatnio zdarzyło mi sie to wczoraj. Miałam wykonaną punkcję, jak po każdym takim urazie i mam założony stabilizator z którym od 4 praktycznie się nie rozstaję. Kiedy ok. miesiąc po kolejnym zwichnięciu stabilizator zostaje zdjęty wystarczą czasami nawet godziny lub minuty, żeby rzepka wyskoczyła ze stawu ponownie. Raz nawet u lekarza kiedy przyjechałam na kontrolę, aby sprawdzić czy stabilizator może być już zdjęty rzepka wyskoczyła mi, kiedy siedziałam na fotelu w gabinecie i delikatnie się przesunęłam, rzepka wyskoczyła. Miałam już dwie operacje. Po pierwszej, ok 3 lata temu, zwichnięcia ustały na ok 2 miesiące, ale w czasie rehabilitacji stało się to ponownie. Druga operacja nie przyniosła natomiast absolutnie żadnego rezultatu. Co mam zrobić? Tak nie da się normalnie żyć. Zapomniałam jeszcze dodać, że dodatkowo od tego ciągłego noszenia stabilizatora zanikły mi prawie wszystkie mięśnie w prawej nodze. Z lewą też nie jest najlepiej, od czasu kiedy drugi raz była zwichnięta często mi puchnie i muszę mieć robione punkcje, ale na razie jakoś utrzymuje się w stawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w takim przepadku tylko fachowa operacja może przynieść pozytywne skutki. Może warto byłoby znaleźć jakiś dobry kliniczny ośrodek zajmujący się stawami kolanowymi najlepiej leczonych metodą artroskopową. Dobry ośrodek na Śląsku to patrz: http://www.sport-klinika.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×