Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Poszerzone pętle jelitowe i konglomerat tkankowy w dole biodrowym


Gość anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Bardzo się niepokoję. Nie wiem co się dzieję, w ogóle nie znam się na tych sprawach. W związku z tym postanowiłam zadać pytanie, lecz wcześniej opiszę sytuację. Tato, 42 lata, tydzień przed przyjęciem do szpitalam narzekał na silny ból brzucha któremu towarzyszył brak apetytu, wymioty, gorączka oraz niemoc wypróżnienia (o ile takie słowo istnieje).Tato prowadzi aktywny tryb życia, nie pali od 8 lat, choć bardzo istotne jest pewnie to, że wtedy był nałogowym palaczem.Dieta...jest zdecydowanie nieodpowiednia-tłuste wędliny i mięso,picie wody z kranu,kawa, oranżady i cole, brak właściwej ilości błonnika-ale mów nie mów nie zamierzał zmienić nawyków.Mimo tego czuł się świetnie i nigdy nie narzekał na zdrowie.Raz był w szpitalu będąc dzieckiem-zapalenie płuc.Niedawno wrócił ze szpitala,gdzie przebywał 2 tygodnie na kroplówkach i 4dniowej głodówce. Gorączka utrzymywała się długo, choć z czasem była coraz niższa.Do domu został wypisany, cytuję*w stanie ogólnym dobrym*. Napiszę ucinki informacji z opisu badań, które są moim zdaniem najistotniejsze. *W prawym dole biodrowym widoczna jest masa o wym. ok. 55mmx70mmx110 z hypodensyjnym ogniskami-rozpad? Widoczne jest też naciekanie okolicy tkanki tłuszczowej oraz węzly chłonne do 10 mm* *Zwraca się uwagę guzek podopłucnowy 9mm w części podstawnej segmentu V płuca prawego.(IK)* *W prawym dole biodrowym widoczny jest obszar o charakterze hyperechogenicznym ok. 50mm ok. 500mm śred. (naciek zapalny?)Powyżej widoczne są poszerzone pętle jelitowe.(KŁ)**w prawym dole biodrowym konglomerat tkankowy o wielk. 90mm mogacy odp. naciekowi okołowyrostkowemu.* Ostatnie badania przed powrotem do domu *W prawym dole biodrowym nieprawidłowej masy ani paologicznych zioruików płynu nie wykryto.Widoczne są gazy jelitowe.* W cytatach nic od siebie nie dodawałam.Pozostałe treści badań to określenia*trzustka bez zmian* itd itp. Dodam, że po całym zajściu w szpitalu, schudł ok. 15kg, czyli przez jakiś nie caly miesąc. Nie ma apetytu(teraz, będąc w domu), gorączki również nie, samopoczucie dobre, i widać po nim że ma dużo siły. Bardzo proszę o pomoc, o próbę diagnozy- co mu jest?? Treści badań dla mnie brzmią groźnie, nie wiem czemu...Mam nadzieję że bedzie dobrze... Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: czy to wyniki tomografii komp.?. Po drugie: niepojmuję, dlaczego nie zrobiono przy takich wynikach kolonoskopii, czyli endoskpii jelita grubego - czyżby ojeciec nie wyraził zgody, bo az się prosi o takie badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są wyniki badań komputerowej tomografii brzucha z kontrastem i oraz z diagnostyki ultrasonograficznej przewodu pokarmowego. Innych badań nie wykonano.Nie wiem, czy to kwestia niewyrażenia zgody, wszystkie te informacje wyciągam i od lekarze jak i od ojca z wielkim trudem. PS. Przepraszam z góry za poprzednią wypowiedź jak i tą, a właściwie za nie profesjonalne sformułowania, ale to dla mnie czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, powtórzę, że jestem zaskoczony brakiem kolonoskopii przy takich wynikach tomografii, a jedynym dla mnie powodem mogło nie wyrażenie zgody chorego. Jest do tego badania, jako inwazyjnego pisemna zgoda konieczna. Badanie jest nieprzyjemne i inwazyjne. A co teraz? Konieczne wykonaie kolonoskopii, gdyz niestety nie będę ukrywać iż w tym momencie zachodzi podejrzenie najgroźniejszej z chorób przewodu pokarmowego, a mianowicie podejrzenie raka jelita grubego i obawiam się, że konieczna będzie bardzo poważna operacja. Czas w tej sprawie jest wiec na wagę życia. Proszę jak najszybciej zrobić choremu kolonoskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×