Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaczerwienione i swędzące zgrubienie w mosznie


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od kilku tygodni wyczuwam w mosznie po lewej stronie zgrubienie. Jest ono raz większe, a raz mniejsze. W tej chwili ma ono średnice ok. 1,5 cm. Jest u dołu moszny pod lewym jądrem. Nie jest połączone z jądrem. Czasami pod wpływem nacisku wydostaję się z niego coś jak z pryszcza. Znikome ilości i z trudem. Odczuwam ból pod wpływem nacisku, w tej chwili kiedy jest tak duże. Zaznaczę również, że występuje zaczerwienie oraz swędzenie w okolicach tego zgrubienia. Być może warto zaznaczyć, że pracuję w miejscu gdzie występuje bardzo dużo kurzu, który przedostaje się nawet w takie miejsca jak bielizna. W tej chwili przebywam poza granicami kraju i jest mi trudniej o konsultację u lekarza. Dlatego będzie wdzięczny za pomoc chociaż mam świadomość, że jest to dość trudne nie badając. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Pan pisze trudno mi dać konkretną odpowiedź w tej sprawie bez bezpośredniego badania. Być może to jakieś zaczopowane gruczoły łojowe w stanie zapalnym. Najlepiej w tej sprawie udać się do dermatologa. Takie zmiany zapewne będą wymagały np. zastosowania leków przeciwbakteryjnych miejscowo. W chwili obecnej należy utrzymywać należytą higienę tej okolicy ciała. Nie dopuszczać do zabrudzeń moszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×