Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaczerwienienie żołędzia penisa i napletka, napuchnięcie napletka


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Bardzo proszę przeczytać całość mojego posta, ponieważ ma ona wpływ na ocenę ogólną. Od pewnego czasu zauważyłem na żołędziu oraz na napletku zaczerwienienie. Przy czym zaczerwienienie żołędzia było małe, a napletka większe. Dodatkowo zauważyłem lekkie napuchnięcie napletka, które było widoczne po ściągnięciu napletka z żołędzia. Odczuwałem również lekkie swędzenie. Poszedłem do urologa, który obejrzał to i przepisał mi clotrimazolum. Swąd ustąpił, opuchnięcie napletka też. Zostało lekkie zaczerwienienie żołędzi, które mnie nie boli. Jest miejscowe mniej więcej na środku.Po pewnym czasie zauważyłem również cienką czerwoną linię biegnącą do ujścia cewki moczowej. Teraz na napletku również widoczne jest zaczerwienienie i bardzo delikatne opuchnięcie, które uwidacznia się po ściągnięciu napletka z żołędzi. Pieczenia ani swędzenia już nie odczuwam. Zauważyłem u siebie ostatnio niepełny wzwód 95 %, ale nie wiążę tego bezpośrednio z tą dolegliwością. Chciałbym zapytać czy to, co opisałem może wyglądać na coś poważnego, czy jest raczej wynikiem grzybów lub lekkiego zapalenia? Nie chcę znów odwiedzać urologa, tracić czasu i wydawać pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jest to utrzymujące się grzybicze zapalenie. Same leki stosowane miejscowo mogą w tym wypadku nie wystarczyć i być może trzeba jeszcze zastosować leki przeciwgrzybicze ogólnie (doustnie). Można jeszcze w tej kwestii skonsultować się z dermatologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam chyba ten sam problem lecz umnie jest opuchniete zaczerwienienie widoczne po naciagnieciu napletka tuż pod żołedziem Oprucz tego letko odczuwam dyskomfort gdyż napletek jest opuszczony letko pobolewa - pare dni wstecz miałem dwa kolory pod napletkiem co mam robić ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×