Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie kostniaka czoła metodą laserową


Gość Janina

Rekomendowane odpowiedzi

Uderzyłam się 16 lat temu krawędzią szafki w czoło i po krótkim czasie wyrósł mi guz po lewej stronie czoła.Miałam robioną 2 razy tomografię komputerową,okazało się,że guz rośnie również i do środka.Ostatnie badanie przeprowadzone 5 lat temu wykazało,że guz ma już średnicę 7 cm.W początkowym okresie lekarze nazywali moje zgrubienie naczyniakiem,po badaniu kontrastem nazwano to zwapniałym oponiakiem lub zmianą wywodzącą się pierwotnie z kości,w tym osteosa.Lekarze sugerują od początku wykonanie operacji,niestety nie chcę wyrazić na to zgody.Parę dni temu usłyszałam o nowej możliwości usunięcia guza w mózgu metodą laserową,czy w moim przypadku byłoby to też możliwe.Nie mam żadnych związanych z tym dolegliwości,jedynie guz powoduje posuwanie oka w dół - niesymetria oczu.Proszę gorąco o odpowiedź,ciągle mam nadzieję,że guza tego da się usunąć inną metodą niż operacją czaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem kostniaka na czole jednak rósł mi tylko na zewnątrz. BYł coraz większy i zdecydowałem się na operację. Powiem Ci że nie mam po nim żadnego ślądu. Nacięcie lekarze robili nad czołem pod włosami ok. 4 cm i ścieli mi tego kostniaka bez otwarcia czaszki. BYli to naprawdę profesjonaliści gdyż nie mam widocznej żadnej ingerencji lekarza. Wielki szacunek i podziw lekarzom z oddziału neurochirurgii w szpitalu w Katowicach na Ligocie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałam być operowana w Ligocie,wiem że to prawdziwi profesjonaliści,niestety w moim przypadku ma byc otwarta czaszka,boję się.Na moje pytanie lekarz nie odpisał,szkoda.Mam nadzieje ze znajdzie sie inna metoda niż otwarcie czaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×