Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbielowaty obszar z pasmowatymi, hyperechogennymi odbiciami wewnętrznymi w płacie tarczycy


Gość agnusia

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wynik tarczycy TSH 0,54 uIu/ml a ft4 wynosi 9,4 ug/dL i ft3 wynosi 3,29 pq/mL ( 1,71-3,71). Wykonano USG tarczycy wynik: Tarczyca o wymiarach: płat prawy 16x19x51 mm płat lewy 13x20x48 mm Węzina grubości 4 mm Tarczyca umiarkowanie powiększona, w zakresie płata prawego, o prawidłowej echogeniczności. W dolnym biegunie płata prawego obszar torbielowaty w wymiarze podłużnym ok. 14mm z dyskretnymi pasmowatymi, hyperechogennymi odbiciami wewnętrznymi. Na pograniczu cieśni i płata prawego dwa słabo wyodrębnione obszary hypoechogenne o średnicy po ok. 4 mm- torbiele z gęstą treścią lub guzki hypoechogenne.Płat lewy bez zmian ogniskowych. Bardzo uprzejmie proszę o interpretację mojego wynku, to jest pierwsze moje badanie USG i nic a nic nie wiem jak je odczytać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie opisywane zmiany w badaniu USG raczej nie wskazują na złośliwy charakter tylko na torbiele prawdopodobne typu zwyrodnieniowego. Oczywiście o dalszym postępowaniu powinien zadecydować endokrynolog. Należy zastanowić się nad wykonaniem biopsji cienkoigłowej największej zmiany czyli około 14 mm celem pogłębienia diagnostyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po scyntygrafii tarczycy ale bez opisu. Mam tylko mapkę, która na całych brzegach jest koloru niebieskiego, żółty wewnątrz ale nie wiele, czerwonego nie ma prawie wcale.Wiem ze taki opis to nic nie znaczy ale ogólnie jak się spojrzy na obraz to nic więcej tylko niebieski kształt. Coś może to znaczyć, biorąc pod uwagę opis USG? Za wynikami biopsji wciąż czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po biopsji tarczycy tej największej zmiany a wynik to, że znajduje się tam tylko krew. Zdziwiło mnie gdy lekarka spytała bez ogródek czy usuwamy tego guzka, po wyjaśnieniu, że wynik biopsji nie jest zły,że scyntygrafia też jest okey.Zatem dlaczego zaleca mi usunięcie zmiany skoro nie jest ona zła?Nie kapuje...co Dr poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×