Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie kostki bocznej i kości strzałkowej


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy z 13 na 14 listopada doznałem złamania(jak w temacie).W niedzielę rano udałem się na ostry dyżur do szpitala gdzie założono mi opatrunek gipsowy do 3/4 uda i powiedziano,że mam go nosić 4 tygodnie,a następnie zmienią mi go na krótki na kolejne 2 tyg. W poniedziałek udałem się do poradni sportowej gdzie powiedziano mi,że gips zostanie skrócony po 3 tygodniach,a następne 3 posiedzę w krótkim.Moje złamanie wygląda praktycznie tak samo jak na poniższym zdjęciu: http://www.imagebam.com/image/a7bae174788603 Z uwagi na to,że jestem sportowcem,trenuję T-bój siłowy chciałbym jak najszybciej wrócić do treningów.Czy możliwym jest wcześniejsze zdjęcie krótkiego gipsu tj.po 2 tygodniach,czyli w sumie 5-ciu.Zaznaczę też,że jestem w młodym wieku (22lata) i przyjmuję androgeny co bez wątpienia wpływa na dużo szybszą regenerację tkanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę stosować się do zaleceń ortopedy i nie radzę za szybko pozbywać się usztywnienia gipsowego. Trzeba wiedzieć, że proces zrostu kości ma raczej stałą normę i mimo tego, że będzie widoczny ten zrost na zdjęciach rentgenowskich to i tak może być w tym miejscu jeszcze kość osłabiona. Dlatego nie można skracać pewnych ograniczeń czasowych, bo można ponownie doprowadzić do uszkodzenia kości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×