Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie z piersi przy torbielach


Gość monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam 39 lat,od ok.12 lat robię usg piersi i do zeszłego roku było wszystko ok. Rok temu znaleziono pierwsze torbiele i jedną malutką zmianę do biopsji. Miałam kolejne usg,mammografię i decyzję,że biopsja nie jest wymagana. W tej chwili mam krwawienie z tej piersi,jestem po usg diagnozującym piersi gruczołowe z granicznej szerokości przewodami mlekowymi i z licznymi zmianami torbielowatymi i homogennymi. Nie będę opisywać wszystkich zmian,pojawiają się słowa: zwapnienie,zwłóknienie,FA,hypoechogeniczne.BIRADS 3. Zrobiono kilkanaście zdjęć usg i dostałam skierowanie do ginekologa-endokrynologa i onkologa. Na biopsję muszę czekać 3 tygodnie prywatnie lub po znajomości 1 tydzień państwowo. SZOK. Pani doktor od usg powiedziała, że zmiany do usunięcia, ale wg niej mam zaburzenia hormonalne i muszę się tym zająć. Zaprzyjaźniony ginekolog powiedział tylko, że nie jest dobrze, szczególnie ze względu na krwisty wyciek, ale dopiero po biopsji będzie coś wiadomo. Nie wiem jak mam z tym wszystkim żyć, przeraża mnie, że to tyle trwa. Najbardziej przykre jest to, że dbam o siebie, robię badania kontrolne, od ok. roku próbuję znaleźć przyczynę złego samopoczucia, osłabienia i codziennego stanu podgorączkowego. Badania ogólne są w granicach normy, a ja jestem traktowana jak hipochondryczka ze wskazaniami do depresji. Depresję to ja mam w tej chwili, jak oglądam krwisty wyciek z prawej piersi. Co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi Pani wiedzieć, że BI-RADS 3 - oznacza zmiany prawdopodobnie łagodne, ryzyko złośliwości dla takich zmian powinno być mniejsze niż 2%, wymagane jest badanie kontrolne w okresie 6 miesięcy - najlepiej mammografia obu piersi. Do tej kategorii zalicza się przede wszystkim: dobrze ograniczone lite obszary bez obecności zwapnień, ogniskową asymetrię utkania oraz skupisko drobnych okrągłych mikrozwapnień. Tej kategorii nie powinno się stosować do opisu zmian badalnych palpacyjnie. Dlatego ryzyko złośliwości zmian w Pani przypadku jest bardzo małe. Obecnie trzeba poczekać na wynik badania biopsyjnego piersi. Dopiero wynik tego badania określi tak na prawdę z czym mamy do czynienia i jakie powinno być dalsze postępowanie. Oczywiście z wynikiem trzeba także skonsultować się z onkologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×