Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Płyn w okolicy jądra i cysty w najądrzu po operacji żylaków powrózka nasiennego


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze mój mąż 12.10 miał zabieg podwiązania lewostronnych żylaków powrózka nasiennego. Dzisiaj tj. 10.11 byliśmy na wizycie kontrolnej u urologa, który wykonywał zabieg i okazało się, że na usg widoczna jest niewielka ilość płynu (ponoć surowicznego) w okolicach jądra i dodatkowo kilka cyst w najądrzu. Lekarz mówił, że na razie nie ma się czym martwić. Ja jednak mam pewne obawy, czy rzeczywiście mogło się tak stać po zabiegu, czy jest to jakieś powikłanie i czy rzeczywiscie nie ma wskazań do jakiegoś leczenia. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź, czy taki stan nie jest czymś złym i czy moze wpłynąć na wyniki parametrów nasienia (przed zabiegiem stwierdzona Oligoasthenoteratozoospermia). Serdecznie dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki stan jest dość typowy po zabiegach na żylakach powrózka nasiennego. Nie ma powodu do niepokoju. Trzeba odczekać pewien okres, a płyn powinien się wchłonąć, a drobne torbielki zaniknąć. Jednak to może potrwać nawet kilka miesięcy. Trzeba być pod stałą kontrolą urologiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za podtrzymanie na duchu, bo naprawdę się zaczęłam niepokoić. Właściwie urolog również zalecił, aby to skontrolować dopiero za jakieś 3 miesiące, no i zrobić również badanie nasienia, ale wolałam to jeszcze skonsultować, czy rzeczywiscie nie ma powodów do obaw i wdrożenia jakiegoś leczenia. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×