Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cesarskie cięcie po złamaniu kości spojenia łonowego


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę nietypowe pytanie.Nie wiem czy kieruję je do właściwej osoby.Jesli nie to przepraszam. Mianowicie chodzi mi o to czy specjalista chirurgii ogólnej może wystawić zaświadczenie dotyczące ortopedii? Pytam dlatego,bo 2 lata temu miałam złamaną kość spojenia łonowego (w wypadku samoch.) i moim przypadkiem zajmował się właśnie specjalista chirurgii ogólnej,który stwierdził,że kiedyś będę miała problem z rodzeniem dzieci. Teraz jestem w ciąży.Przed zajściem w ciążę byłam u ortopedy aby ten ocenił jaki poród mnie czeka.Po zrobiemu rtg ortopeda stwierdził,że mogę rodzić siłami natury.Niedawno spotkałam owego chirurga,który się mną zajmował po wypadku.Powiedziałam,że jestem w ciąży i spytałam o czekający mnie poród.Owy chirurg bez zastanowienia powiedział,że on w moim przypadku widzi tylko cięcie cesarskie ponieważ ta zrośnięta kość może okazać sie za mało elastyczna i dziecko może się zaklinować podczas porodu.Spytałam go,czy w takim razie musze do niego przyjść po jakieś zaświadczenie ale on powiedział,że nie bo o rodzaju porodu decyduje ginekolog prowadzący.Z koleji ginekolog powiedział,ze da mi skierowanie do ortopedy i to on oceni jaki poród mnie czeka.U ortopedy byłam przed ciążą więc już wiem ze jego zdaniem mogę rodzić siłami natury.Podjełabym się tego bez szemrania jednakże opinia chirurga trochę mną wstrząsneła.Tak więc sama nie wiem czyją opinią się kierować...Czy w tej sytuacji chirurg może wystawić zaświadczenie dotyczące ortopedii??? Czy jego zaświadczenie będzie się liczyło? To on zajmował sie moim przypadkiem i prowadził moje leczenie wiec w sumie *jest w temacie*....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chirurg ogólny, który Panią prowadził oczywiście może wydać takie oświadczenie, opinię skierowane do ginekologa. On leczył Panią po wypadku i on może wydawać taką opinię. A czy ginekolog ujmie tą opinię w swoim dalszym z Panią postępowaniu czy też nie będzie to od niego zależało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×