Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższony ASAT po lekach na trądzik


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 17 lat, ostatnio dermatolog zaproponował branie retinoidów w celu usunięciu trądziku i zapisał mnie na próby wątrobowe (asat, alat). Nie był to dla mnie pierwszy raz więc spokojnie pomaszerowałem na pobranie krwi. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że mam podwyższony asat (67), Jestem przekonany, że nic poważniejszego mi nie dolega w związku z tym jednak nigdy nie było z tym problemu. Czym może być spowodowany taki stan rzeczy? Od ok 2 miesięcy regularnie zażywam aminokwasy rozgałęzione BCAA ( leucyna, walina, izoleucyna). Nieregularnie przynajmniej od 2 tygodni nie zażywałem zdarza mi się spożyć przed treningowo booster azotowy (ewentualnie specyfika takowego produktu: http://sklep.fbb.pl/gaspari_super_pump_250_800g_ids_2251_1 ) Nadmienię też, że na badaniu nie byłem naczczo. Za wszelką poradę jestem bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba powtórzyć badania. Wcześniej na tydzień odstawić wszelkie odżywki, dobę przed badaniem być na diecie lekkostrawnej, bezmięsnej, bez używek i leków. Przed pobraniem krwi trzeba być na czczo przez 6 godzin. W przypadku nieprzygotowania do tego badania właśnie mogą wyniki wyjść nieprawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×