Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaczerwienienie i bąbel z wodą na szwie po wstawieniu implantu kręgosłupa


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie...Mam pytanie.... ale wcześniej opowiem w skrócie ...Moja teraz 19 letnia córka jest po operacji kręgosłupa na całej długości ma wstawiony implant od 4 lat ,od 2- miesięcy zaczął się problem w górze na jednym szwie zrobiło się zaczerwienienie,otarcie tak to wyglądało a potem zrobił się bąbel wygląda to jak oparzenie bo podeszło wodą, teraz jej to pękło i jest dziura z której wypływa woda... mam pytanie jak długo trwa czas leczenia do zagojenia się takiej rany i czy mogą być jakieś powikłania, jak to się leczy...?czy musi leżeć w szpitalu na coś takiego? proszę o poradę, ona się tego bardzo boi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo trwa czas leczenia do zagojenia się takiej rany - trudno mi podać jakieś konkretne informacje bez zbadania tej rany bezpośrednio, jeśli to zwykłe otarcie naskórka z niewielkim zakżeniem rana taka powinna wygoić się w przeciągu 1-2 tygodni i czy mogą być jakieś powikłania, jak to się leczy...? - na pewno ranę musi zobaczyć chirurg, najważniejsze, aby wykluczyć czy rana nie jest przypadkiem przetoką penetrującą z okolicy implantu do skóry i na jej powierzchnie, w takim przypadku leczenie może być długotrwałe i bardzo uciążliwe czy musi leżeć w szpitalu na coś takiego? - z reguły takie stany leczy się ambulatoryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×