Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przetoki na pośladkach


Gość Adam_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 24 lata i przetoki na obu pośladkach po odleżynach mniej więcej w miejscu guzków kulszowych. Na przyszły rok mam zaplanowaną operację tychże przetok. Kazano mi wykonać RTG miednicy i fistulografię, gdyż przetoki prawdopodobnie sięgają do kości (są bardzo wąskie ale głębokie). Chciałbym zapytać czy te badania mogę wykonać na NFZ (jeśli tak, to jaki lekarz powinien mnie skierować), na czym polega operowanie takich przetok, ile może potrwać rekonwalescencja i na ile będzie uciążliwa (domyślam się, że siedzenie przez jakiś czas nie będzie wchodziło w grę). Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy te badania mogę wykonać na NFZ (jeśli tak, to jaki lekarz powinien mnie skierować) - tak, można, skierowanie na te badania najlepiej, aby wydał chirurg na czym polega operowanie takich przetok - polega na dokładnym ich wycięciu i odpowiedniej plastyce pośladków (plastyce ran po wycięciu przetok) ile może potrwać rekonwalescencja - około 1-2 miesięcy (w zależności od wielkości ran) i na ile będzie uciążliwa (domyślam się, że siedzenie przez jakiś czas nie będzie wchodziło w grę) - około 2-3 tygodni mogą być z siedzeniem kłopoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×