Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Raoultella planticola


Gość Marta K.

Rekomendowane odpowiedzi

U mojej trzyletniej córki z powodu obfitych upławów pobrany został wymaz (biocenoza). Wyhodowano bakterię raoultella planticola. Co to za bateria, czy jest ona groźna u tak małej dziewczynki i czy może mieć wpływ na rozwój i pracę narządów płciowych? Pytam, ponieważ na temat tej bakterii nie znalazłam nic na internecie w języku polskim. Dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rodzaj rodzaj bakterii z rodziny gram ujemnych Klebsiella. Jest to bakteria patologiczna. Bakteria wymaga odpowiedniego leczenia antybiotykowego. Myślę, że w czasie hodowania bakterii wykonano antybiogram czyli określono antybiotyki, na które jest wrażliwa bakteria. Jeśli tak będzie można włączyć odpowiednią antybiotykoterapię. Bakteria nie powinna mieć wpływu na funkcjonowanie i rozwój narządów płciowych, ale powinna być zwalczona. O dalszym postępowaniu musi zadecydować prowadzący pediatra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ dzwoniłam do lekarza. Powiedział mi, że nie ma potrzeby stosować leczenia antybiotykiem jeżeli nie dzieje sie nic poza upławami, jeżeli dziecko nie gorączkuje itp., że antybiotyki przyniosą większą szkodę dla organizmu niż ta bakteria. Czy powinnam posłuchac lekarza, czy jednak domagac się leczenia odpowiednim antybiotykiem? Czy bakteria taka z narządów płciowych może przenieść się do innych organów, np układu oddechowego lub pokarmowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×