Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarda i przesuwalna kulka z mosznie


Gość Piotr 24l.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr 24l.

Witam. Zauwazylem ze od dluzszego czasu mam w mosznie tak jakby twarda kulke, wystepuje to w okolicach prawego jadra, aczkolwiek nie jest z nim w zadnym razie jakos powiazana, moge ja swobodnie przesuwac w kazda strone. Ma ok 2cm wielkosci. Zdarza sie ze odczuwam bol w podbrzuszu. Bylem u lekarza 1kontaktu, powiedzial ze to nic groznego, mowil bym sprobowal podczas goracej kapieli zlapac i zgniesc? ta kulke, mowiac szczerze nie mam odwagi i przekonania do tej metody.. Pragne dodac ze 4lata temu wykryto u mnie zylaki powrozka nasiennego na lewym jadrze. Zauwazylem rowniez ze podczas odbywania stosunku czasem zdarzalo sie ze prawe jadro przemieszczalo sie do podbrzusza. Niedlugo mamy zamiar w raz z malzonka starac sie o dziecko, czy moge byc bezplodny w zwiazku zaistniala sytuacja? Zdaje sobie sprawe ze najlepszym rozwiazniem bedzie pojscie do urologa ale prosilbym o jakakolwiek opinie na moj problem. Z gory bardzo dziekuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zmiana guzkowa w mosznie być może jest zwłókniałym żylakiem powrózka nasiennego lub np. torbielą powrózka nasiennego. Celem diagnostyki można by wykonać USG tej zmiany. Dobrze, żeby zmianę obejrzał urolog i zadecydował o sposobie diagnozowania. Raczej ta zmiana jest łagodna i nie powinna mieć wpływu na płodność chociaż trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że żylaki powrózka nasiennego mogą wpływać szkodliwie na płodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×