Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Struktury pęcherzykowe zbudowane z normotypowych tyreocytów w płacie tarczycy


Gość jola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chciałabym się dowiedzieć czy przy takich wynikach konieczna jest operacja czy wystarczą tylko leki. Wizytę u Endokrynologa mam za 3 tygodnie i jestem bardzo niespokojna USG PP 14X11X16 w LP 16* PP12X19X69=14,4* LP 25X22X65=17,8 TSH 0,007, T4 -1,24, T3-4,09, i jeszcze wynik biopsji: A .prawy płat tarczycy -cz. środkowa guz hypo-16 mm B.lewy płat tarczycy-bieg dolny -guz hypo-16 mm A rozproszone struktury pęcherzykowe zbudowane z normotypowych tyreocytów, nieliczne rozproszone drobne tyreocyty. Obraz cytologiczny zmiany łagodnej. B drobne normotypowe tyreocyty rozproszone , w grupach i płatach obraz cytologiczny zmiany łagodnej. Bardzo proszę o wyjaśnienie tych wyników czy te guzy to nowotwory i czy konieczna jest operacja z wyników wynika nadczynność czy niedoczynność Będę bardzo wdzięczna za konsultację dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyników badania biopsyjnego stwierdza się guzki o typie łagodnym o niedużych wymiarach. Takie guzki nie wymagają leczenia operacyjnego. Poziom TSH wskazuje na nadczynność tarczycy głównie względem fT3. Myślę, że w takim przypadku wystarczające będzie leczenie farmakologiczne. O ostatecznym postępowaniu musi zadecydować endokrynolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×