Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel Tarlova i naczyniak kręgu


Gość Mirka

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o wypowiedzenie sie w mojej sprawie.Wczoraj (2.11.2010) mialam badanie MR w Szczecinie.Wynik:Tomografia rezonansu magnetycznego kregoslupa ledzwiowo_krzyzowego (zakres badania:Th10-S4),wykonana sekwencjami FSE w obrazach T1_ i T2-zaleznych,wykazuje zmiany zwyrodnienowe krazkow miedzykregowych L4/ i L5/S1 w postaci ich czesciowej dehydratacji oraz centralnych wypuklin pierscieni wloknistych,wielkosci odpowiednio 2 i 3 mm,powodujacych umiarkowany ucisk na worek oponowy i umiarkowane zwezenie otworow miedzykregowych. Wymiar przednio-tylny kanalu kregowego na tych poziomach wynosi odpowiednio 14 i 12 mm,co w drugim wypadku odpowiada wzglednemu zwezeniu kanalu kregowego.W trzonie VTh10 obecne jest ognisko o srednicy 7 mm,sugerujace naczyniaka kregu.Na poziomie S1 widoczna jest po stronie lewej torbiel Tarlova o sr.8 mm.Prosze o odp.co z ta to9rbiela.Od 2 tygodni nie moge spac na plecach,mam problemy z wyproznianiem,mam wrazenie,jakbym miala cialo obce nad posladkami.Aha-bol promieniuje do lewego posladka i nogi(tyl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj , doslownie masz tak jak ja tez mam problemy z zalatwianiem sie zanik czuciai mam promieniowanie od posladka do nogi mialam operacje rok temu , mam wstawione implanty ale jednak zadnej poprawy tez jestem ze szczecina u kogo sie leczysz ? w jakim szpitalu pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Evo-bylam wczoraj u tego mojego ortopedy.Stwierdzil,ze niby zmiany sa za male,zeby to operowac,a dzisiaj poszlam do rodzinnej i wypisala mi skierowanie do Por.Neurochirurgicznej z dopiskiem:pilne.Czy rozumiesz cos z tego?Bo ja nic a nic.Dwoch roznych lekarzy,a moze Ty Evo masz jakies dobre namiary do neurochirurga w Szczecinie u siebie.Serdecznie pozdrawiam z tonacego Gorzowa Wlkp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlesz co ja chodze do dr. bajko ze szczecina ale ktory jest dobry ciezko powiedziec , ja wrocilam do pracy po 180dniach zwolnienia i 2 miesiacach rechab. zus niestety mi nie dal wiecej , bylam juz dzisiaj w pracy- praca sklep spozywka, nie wiem jak dam rade wszystko boli i nie za dobrze si eczuje a jeszcze ten brak czucia i dretwienia. ale co mam zrobic ? nie widze wyjscia. pozdrawiam serdecznie mysle ze u ciebie bardziej optymistyczny byl dzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie za bardzo,caly czas mysle o tym,co powiedziala mi wczoraj rodzinna-ze jednak nie da sie uniknac operacji.Za dlugo to juz trwa ten bol.W poniedzialek jade do naszego szpitala zapisac sie do neurochirurga-zobacze co kolejny doktorek powie.Ja pracowalam w firmie sprzatajacej-nie wiem czy pozniej bede dawac rade tam pracowac.Na razie jestem dopiero na zw.lek.od 30.09.Evo-moze bys napisala mi swoj nr tel.Latwiej by nam bylo sie porozumiec,no a poza tym przynajmniej raz w roku jestem w Szczecinie-mojej siostry tesciowa mieszka na Pomorzanach.To na razie.Wyobraz sobie,ze dzisiaj probuje sprzatac,ha,ha,ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,moze Cie urazilam moja prosba o nr tel.,ale chcialabym poznac osoby,ktore jak ja nie radza sobie z choroba.móc czasem wyzalic sie,wspomoc.Ja juz czasami naprawde nie wiem jak sobie radzic z tym bolem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×