Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nabrzmiały brzuch po ćwiczeniach fizycznych


Gość mmmm

Rekomendowane odpowiedzi

5 dni temu byłam na siłowni, zrobiłam trening na mięśnie brzucha po sporej przerwie, na drugi dzień miałam bardzo silne zakwasy całego brzucha, pod wieczór mój brzuch zrobił się duży i nabrzmiały, twardy jakbym zjadła bardzo dużą ilość jedzenia, miałam wrażenie, że jest wypełniony do granic możliwości, a nie jadłam prawie nic. Kolejnego dnia nabrzmiały brzuch nie ustąpił, jest uwypuklony zwłaszcza w dolnej części pod pępkiem, brzuch jest twardy, mam jeszcze lekkie zakwasy, poza tym nic nie boli, czuję tylko spory dyskomfort, jakbym połknęła piłeczkę, która umiejscowiła się w dolnej części brzucha i tak też to wygląda z boku. Niepokoi mnie ten fakt, gdyż mam normalnie płaski brzuch. Czy jest to przepuklina czy naderwane mięśnie? Jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę jeszcze kilka dni poczekać, a brzuch powinien powrócić do poprzedniego wyglądu. Być może przyczyną są przeciążone mięśnie brzucha, które jeszcze potrzebują więcej czasu na dojście do prawidłowego wyglądu i funkcjonowania. Wątpię, że jest to zerwanie mięśni brzucha czy też przepuklina, gdyż dochodzi do tego przy dużych urazach przeciążeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy można wiedzieć jak długo utrzymywał się ten stan? Mam to samo po ostrych brzuszkach. Opuchnęte podbrzusze, jakby jakiś płyn się tam zebrał. Zakwasy już minęły, czuję jeszcze lekki ból przy przeciąganiu się. To już prawie tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska jak poradziliscie sobie z tym tematem ja mam tak od kilku miesięcy!!! nie mogę robić brzuszków bo zaraz wywala na maksa....przy plecach również zależy od ćwiczenia...biegam rower...dieta nic nie pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×