Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zerwanie mięśnia obszernego


Gość Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Proszę o poradę, ponieważ podczas konsultacji u 2 ortopedów dostałe dwa różne zalecenia.. Grając w piłkę skręciłem lewe kolano. Wykonałem badanie USG, poniżej opis: Zachyłek nadrzepkowy z cienką warstwą płynu. Scięgno m.4-głowego uda zachowane. Widoczna w dystalnej części m. obszernego zaburzenie architektury mięśnia z poniżej położonym obszarem hypoechogenicznym odpowiadającym krwakowi po zerwaniu mięśnia II st. Wymiary opisywanej przestrzeni płynowej 36x10 mm. Rzepka bez cech uszkodzeń. Wiązadło rzepki prawidłowe Wiązadło poboczne piszczelowe, łąkotka przyśrodkowa prawidłowe. Wiązadło poboczne bez cech uszkodzeń. łąkotka boczna niejednorodna - możliwość drobnych zmian pourazowych. ACL niewydolne w badaniu dynamicznym z obrzękiem torebki - cechy świeżego uszkodzenia. Chrząstka na k. udowej ze zmianami podokostnowymi na kłykciu przyśrodkowym. Od lekarza ortopedy dostałem skierowanie na fizjoterapię (mageto, laser oraz krio). Kolano nie zostało usztywnione a lekarz stwierdził, że mogę stawac na tej nodze. Udałem się na konsultację do drugiego lekarza, który nakazał usztywnienie kolana ortezą oraz zakazał stawania na kontuzjowaną nogę. Będę wdzięczny za podpowiedź które zalecenie jest prawidłowe i co powinienem dalej robić oraz czy może się to skończyć operacją. Dziękuję, Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w takim wypadku nie ma jednoznacznego sposoby postępowania i każdy z ortopedów może we własnym zakresie interpretować wyniki badań i zalecać różne sposoby postępowania. Najważniejsze, że nie ma jednoznacznych cech uszkodzenia więzadeł kolanowych. Jednak według mnie najbardziej korzystnym sposobem leczenia w Pana przypadku byłoby czasowe usztywnienie kolana z jej odciążeniem oraz włączeniem odpowiednich zabiegów rehabilitacyjnych. Jeśli takie postępowanie Pan włączy nie powinno dojść do operacji w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×