Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak wyprostu łokcia po złamaniu kości łokciowej i wyjęciu pręta Rusha


Gość Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Proszę o rade. Złamałem k. łokciową najpierw miałem rękę w gipsie przez ok. 1,5 mies. potem stwierdzono, że będzie mnie czekała operacja związana ze stabilizacją prętem rush*a. po około miesiącu zacząłem chodzić na rehabilitacje (już bez gipsu), następnie po 2 mies. usunięto mi pręt. Wcześniej gdy jeszcze go miałem nie mogłem w pełni wyprostować ręki w łokciu gdyż myślałem, że to wina pręta teraz gdy już go nie mam mam ten sam problem i nie wiem co z tym zrobić i czy w ogóle go wyprostuje w pełni? Boli mnie w miejscu (łączącym triceps z łokciem i tak kuje z boku). Chciałem powrócić na siłownie i zacząć trenować z obciążeniem jednak nie wiem czy mogę? Mam nadzieje, że opisałem dokładnie mój problem i da sie coś z tym zrobić z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej pozostaje tylko postępowanie rehabilitacyjne. W skutek długotrwałgo unieruchomienia łokcia doszło do przykurczów, być może zrostów śródstawowych. Trzeba systematycznie ćwiczyć według zaleceń rehabilitanta. Może trzeba zastosować zabiegi rehabilitacyjne. Dobrze by było udać się na konsultację w tej sprawie do Poradni Rehabilitacyjnej. Taka rehabilitacja niestety może trwać jeszcze miesiącami i nie jest pewne czy przyniesie niestety w końcu efekt (trwałe zmiany zrostowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×