Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Normoechogeniczne guzki ze zwyrodnieniem płynowym


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój wynik USG TARCZYCY Płat prawy24x22 x 60 mm, Płat lewy 21x23x60mm, Cieśnina do 7 mm . Tarczyca bez cech wzmożonego ukrwienia miąszu. W tarczycy liczne (po ok.20-30 guzków w każdym z płatów)normoechogeniczne guzki z różnego stopnia zwyrodnieniem płynowym,bez wzmożonego unaczynienia-największy w płacie prawym o wym. ok 9,5x9x11,5mm,w lewym Sred.ok.8,5mm, w ciesni o wym.ok.17x9x16 m.W górnym biegunie płata lewego dwa guzki lito-torbielowate o nieco obniżonej echogeniczności o wym.ok.13,5x10x14,5 mm i śred. ok.6 mm-o nieco wzmożonym wewnętrznym i obwodowym unaczynieniu.Poza tym echogeniczność tarczycy prawidłowa,bez wyrażnych zmian ogniskowych.Okolica naczyń szyjnych bez zmian patologicznych węzłów chłonnych . Z objawów mam czasami lekką duszność i chrypkę.Z poważaniem Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wynik - liczne zmiany guzkowe o różnym typie unaczynienia i struktury wewnętrznej oraz objawy ucisku na nerw krtaniowy (chrypka i duszność) - sugerują leczenie operacyjne. Ostateczną decyzję jednak w tej sprawie powinien podjąć endokrynolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .........Chodzę na fizykoterapię:laser,dd,puls zmienili mi pracownicy sami bez zgody lekarza na magnetronik (bo maszyna uszkodzona do pulsu)Po magnetroniku zaczęła mi się nasilać duszność,mam guzy na tarczycy.Przerwałam zabiegi na kręgosłup.Czy któryś z tych zabiegów miał negatywny wpływ na moją tarczycę. Lekarz kierujący wiedział że mam chorą tarczycę.Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×