Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Laparoskopia pęcherzyka żółciowego a ciąża


Gość Dominika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dnia 8.09.2010r miałam usuwany pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową, nie ukrywam iz staraliśmy się o dzidziusia, jednak kamienie przesunęły nasze starania. Osiem dni po zabiegu dokładnie 16.09.2010 dostałam okres. Rany były niewielkie zrastały się dobrze, odebrałam wynk histopatologiczny który jest dobry oraz uzyskałam odpowiedź iż leczenie jest akończone, wczoraj dowiedziałam się iż jestem w ciąży. Dokładnie zaszłam w niż 3.10.2010r. Radość jest niesamowita, jednak przeplata się z niepokoję, czy nie za szybko? czy może to zaszkodzić mojemy dziecku? ponadto czy przebyta narkoza nie ma wpływu na dojrzewanie i prawidłowy rozwój komórki jajowej - chociaż wg mie wzrost tej komórki nasąpił po 16.09.2010 więc mam nadziję że będzie ok. Dziś moja ciąża faktycznie ma 21 dni, jednak licząc od odtatniej miesiączki to 37 dni. Blizny goją się świtenie i prawie wcele nie ma po nich już śladu. Proszę o odpoweidź, wizytę u ginekologa mam dopiero za 10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie za szybko? czy może to zaszkodzić mojemy dziecku? - absolutnie nie, środki znieczulające działają najwyżej 24 godziny, Pani zaszła w ciążę dużo później po zabiegu ponadto czy przebyta narkoza nie ma wpływu na dojrzewanie i prawidłowy rozwój komórki jajowej - chociaż wg mnie wzrost tej komórki nasąpił po 16.09.2010 więc mam nadziję że będzie ok. - raczej to wykluczone, aby znieczulenie miało wpływ w Pani przypadku na rozwój płodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×