Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wklęśniecie nad okiem po pobiciu i brak czucia


Gość Irek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko. Dwa tygodnie temu zostałem pobity na drógi dzień udałem się do szpitala gdzie lekarz mnie obejrzał powiedziałem ze w połowie głowy nie mam czucia na to powiedział że uszkodził mi sie nerw i że to do dwóch miesiecy może tak być i zrobił prześwietlenie czaszki które nic nie pokazało lekarz kazał odpoczywać dużo no i sianiaki pozchodzily lecz nad okiem nam spore wkleśniecie widoczne gołym okiem i dotykając czuje spore wgłebienie no i cały czas nie mam czucia czuje takie odrętwienie to mnie bardzo niepokoi czy może ktos mi powiedzieć czy to juz tak zostanie czy wróci to do normalnosci?Czy moze musze robic jakies okłady czy coś?Chciałem udac sie jeszcze raz do lekarza lecz pracuje do puźna i nie bardzo wiem co mam zrobić z góry dziekuje ja odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział lekarz: czucie zapewne powróci, ale to kwestia dłuższego czasu nawet kilku miesięcy. Wklęśnięcie może być następstwem wchłoniętego krwiaka i zapadnięcia się w tym miejscu tkanek. Takie wklęśnięcie także powinno powoli się wygładzić w przeciągu 2-3 tygodni. Można miejsca, w których były krwiaki smarować żelem z heparyną kilka razy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedz kupilem żel no i czuje mala zmiane ale w tym odretwieniu.Lecz mam jeszcze jedno pytanie które mnie dreczy, bo to wklesniecie jest dosc duże w szerokości na dwa palce rozciaga sie do polowy czola lecz dotykajac czuje jak by to byla dziura w czasce czuje jak by kosc pozniej takie miekie cos podobnego do ciemiączka u dziecka.Martwie sie bo wyjechalem dosc daleko od domu niedawno podjolem prace i pracuje do wieczora.Ale zastanawiam sie czy nie isc gdzies prywatnie do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uszkodzona byłaby kość to na pewno to uszkodzenie byłoby widoczne w RTG czaszki. To zapewne wchłaniający się krwiak daje taki efekt ubytku w tkance powłok czaszki. To naturalne. Proszę żel poużywać jeszcze przez tydzień do dwóch. Jeśli nie przyniesie efektu dopiero wtedy należy udać się na kontrolę bezpośrednio do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam minęło już ponad 4 miesiące po moim przykrym wypadku jak dotąd nie miałem zabardzo czasu iśc do lekarza.Dlatego pisze następnego posta ponieważ chciałem sie zapytac czy to jest w ogóle potrzebne ,ponieważ nad moim okiem wklęsniecie jak było tak i jest ale juz sie do niego przyzwyczaiłem gołym okim jest widoczne ale z bliska natomiast dotykając bardzo wyraźnie czuc pod palcami tak jak by to bylo pekniecie ale czy mocniej czy lżej nacisnę w to wgniecenie to nie czuc żadnego bulu.Natomiast co do mojego uszkodzonego nerwu to także dalej jak było tak i jest nie mam czucia.Lecz nie w całej połowie głowy tylko w niekturych miejscach.Stapler co byś teraz poradził? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po paru miesiącach po moim wypadku miałem częste bule głowy zaniepokoiło mnie to i poszedłem z tym do neurologa gdzie on skierował mnie na tomografie komputerową, dziś odebrałem wyniki i pisze tak. ,,W badaniu patologicznej masy zmian ogniskowych ani cech obrzeku w obrembie muzgowia nie widać . Zaniki korowe płatów czołowych. Układ komorowy ustawiono pośrodkowo z szerszą komorą boczna prawą.Załamanie przedniej sciany zatoki czołowej po stronie lewej stan po przebytym urazie? Poza tym kości czaszki zmian nie wykazuja.* Martwią mnie te zaniki korowe co to może znaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×