Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna po operacji wyrostka robaczkowego


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 9 października miałam operacje. 15 zdjęto mi szwy. Po zdjęciu szwów zobaczyłam że nad blizną mam jakby taką opuchliznę . Opuchlizna jest do dziś.. gdy to dotykam jest twarde w środku tak samo jak i cała rana . Postanowiłam pójśc z tym do lekarza, Dodam że mnie to nie boli. Chirurg rozciął mi ranę by sprawdzić czy dzieje się coś tam złego czy to ropień bądź siniak. Powiedział że nic tam nie ma a tak gulka/opuchlizna nie wiadomo jak to nazwać może mi zostać do końca życia... jestem tym załamana.. Przeciez wcześniej tego nie było.! Czy mam udać się do innego chirurga? I czy to normalne że jak próbuje się rozciągać to czuje ranę? Po jakim czasie przestaje się gdzieś odczuwać to że ma się ranę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam udać się do innego chirurga? - decyzja w tym względzie należy do Pani I czy to normalne że jak próbuje się rozciągać to czuje ranę? - to bardzo wczesny okres pooperacyjny i takie dolegliwości są normalne, to, że jest uwybrzuszenie w miejscu rany może po prostu być tylko zdwojoną tkanka powięziową powstała w czasie zszywania powłok brzusznych (rana nie tylko jest na skórze, ale też wewnątrz) Po jakim czasie przestaje się gdzieś odczuwać to że ma się ranę ? - po około miesiącu rana zapewne nie będzie już dawać dolegliwości, to uwybrzuszenie rany jeśli związane jest z szyciem (wchłanianie się szwów głownie) może potrwać nawet i pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×