Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysoki aldosteron i stan zapalny dróg rodnych


Gość Ula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odebrałam wczoraj wyniki badań i jestem bardzo zaniepokojona. Wynik Aldosteronu jest powyżej 600 pmol/l. Mam tez za wysoki wskaźnik A/G, za niski globuliny beta 1, potas powyżej normy, sód w górnych granicach i kreatyninę powyżej normy. Mam od tygodnia stan podgorączkowy i temperaturę na zmianę. Jest mi niedobrze, boli mnie głowa. Schudłam sporo - widzę po ciuchach, a mimo tego na wadze przybrałam około 1,5 kg. Zaczęłam dużo siusiać, nawet w nocy. Ciśnienie- jak na mnie troszkę wysokie 110/65 ( raczej zawsze miałam między 90 a 105 pierwsze i około 50 drugie). Na pewno mam stan zapalny dróg rodnych- od trzech dni biorę Amoksiklav. Obraz usg nerek w normie, chociaż Pan doktor powiedział, że idealnie nie jest. Jestem ciągle zmęczona, senna bardzo, mam kołatanie serca przy byle czynnościach, szczególnie wieczorami i rano mam bóle brzucha. W przeszłości przechodziłam ostre zapalenie nerek. W marcu tego roku miałam elektrokonizację szyjki macicy- IV grupa, II CIN. Od zeszłego roku miałam podwyższoną ilość białych krwinek w moczu. Proszę o pomoc, co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O aldosteronie można poczytać sobie na stronie: http://analityka-medyczna.blog.onet.pl/1,CT90782,index.html Wynik poziomu aldosteronu nie jest znacznie przekroczony, a poza tym nie odzwierciedla on zaburzeń w jonogramie (powinien w takim przypadku być wysoki poziom sodu, a niski potasu we krwi). Pani wyniki badań oraz stan kliniczny wymagają interdyscyplinarnej konsultacji ze strony nefrologa, urologa, a zwłaszcza endokrynologa. Oni powinni wypowiedzieć się na temat Pani zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×