Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obniżony trzon kręgu w części środkowej


Gość Alex

Rekomendowane odpowiedzi

Czy powinienem poddac sie operacji oraz czy bede mogl wrocic do wykonywanej pracy fizycznej po wykonanej operacji. W dniu 02-09-2010 zostalo wykonane badanie technika spiralna,warstwami 3 mm.rekonstrukcje wtorne 2 mm.rekonstrukcje MPR.Zakresem badania objeto kregi:fragment L-1 oraz L-2 i L-3..stwierdzono:trzon kregu L-2 obnizony-zwlaszcz w czesci srodkowej.obraz odpowiada zlamaniu.krag L-2 ponadto zageszczony-osteosklerotyczny,z nierownymi plytkami granicznymi.tylny fragment tego kregu wpukla sie w obreeb kanalu kregowego na glebokosc okolo 6 mm.kanal kregowy na tym poziomie przewezony do okolo 11 mm.wyostrzenia kostne i osteofity na krawedziach plytek granicznych opisywanego trzonu kregu.Na poziomach objetych badaniem-cech uwypuklenia,protruzji krazkow miedzykregowych nie stwierdza sie.Objaw prozniowy tarczy m-k L1-L-2.Otwory miedzykregowe na badanych poziomach w granicach normy.Zwapnienie,ewentualne zlogi moczowe obrebie obu nerek.Aktualnie jestem prowadzony przez chirurga,ortopede oraz neurologa,od nich min.otrzymalem skierowanie na wspomniane badanie-tomografie komputerowa oraz skierowanie na koncowa konsultacje w Piekarach Slaskich.Jestem caly czas w trakcie pobierania srodkow przeciwbolowych.Z chwila przerwania podawanych lekow odczuwam silny bol kregoslupa w badanych elementach.Skoro bedac pod wpywem srodkow przeciwbolowych moge sam poruszac sie o wlasnych silach czy powinienem podac sie operacji .Chcialbym dalej wykonywac swoja prace fizyczna ,ktora pozwala mojej rodzinie oraz mnie godnie zyc.Boje sie operacji oraz perspektywy pobierania renty.Prosze o odpowiedz czy opisany przypadek musi zakonczyc sie operacja.Z powazaniem .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki obraz w badaniu rezonansu magnetycznego z uwagi na brak ucisku na korzenie nerwowe i bezpośrednio na rdzeń kręgowy raczej nie daj powodu do leczenia operacyjnego. Nie wiem jak dawno jest złamany ten krąg, aby wyrokować dalsze postępowanie. Myślę, że w chwili obecnej (jeśli ten czas jest niedługi) będzie podjęta decyzja leczenia zachowawczego celem osiągnięcia wygojenia się złamania kręgu. Oczywiście ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą fachowcy z Piekar Śląskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za ta odpowiedz .wypadek mial miejsce dokladnie 1 maja 2010 r o godz.23.00.po wypadku zostalem przewieziony do szpitala i lezalem w gipsie 6 tygodni na obrotowym lozku.po 6 tygodniach chodzilem w gorsecie gipsowym przez 12 tygodni do 15 sierpnia.nastepnie bylem pod kontrola i jestem u ortopedy-neurologa i chirurga.jeszce raz dziekuje za odpowiedz mam 49 lat i chce pracowac dalej.pozdrawiam i dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×