Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypukliny i przepuklina krążka kręgowego


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o interpretację TK kręgosłupa. Wyniki odebrałem tydzień temu. Jestem po trzech zastrzykach w kręgosłup( bez nich umarł bym z bólu) Lekarz ortopeda zakwalifikował mnie do leczenia operacyjnego. Za trzy tygodnie mam wizytę u neurochirurga. Bardzo się boję tej operacji. Czy jest szansa uniknięcia tego zabiegu? 1.prawostronna wypuklina krążka m/kręgowego L3/L4 zwęża prawy otwór m/kręgowy 2.koncentryczna wypuklina krążka m/kręgowego L4/L5 w nieco większym stopniu zwęża prawy otwór m/kręgowy i nieznacznie modeluje worek oponowy 3.centralno-lewostronna przepuklina krążka m/kręgowego L5/S1 uciska worek oponowy od strony lewej i zwęża lewy otwór m/kręgowy. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ostateczną decyzję co do leczenia operacyjnego musi podjąć neurochirurg. W badaniu TK uwidoczniono zwężenie otworów międzykręgowych co przy nasilonych dolegliwościach, objawach neurologicznych właśnie może wymagać leczenia operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik z rezonansu miałam taki sam.Tylko po operacji możesz wrócić do zdrowia.Na pewno cierpisz z powodu bólu !.Wrócisz do zdrowia po zabiegu.Miałam taki 4 miesiące temu i na drugi dzień kazali chodzić.Jak cudownie było stanąć na nogach i nie czuć bólu.Nie bój się operacji,będzie dobrze.Do dziś świetnie się czuję a wiosnę szykuje się na rower! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×