Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem sie pograć w piłkę na hali.następnego dnia po obudzeniu sie nie mogłem wstać z łóżka, podnosząc sie na wznak. Ponieważ ból nie ustępował a wręcz nasilał sie po każdej próbie podbiegnięcia wybrałem sie do neurologa, który skierował mnie na badanie rezonansem magnetycznym. Badanie MR kregosłupa L/S wykonano w sekwencjach echa spoinowego i gradientowego bez dożylnego podania środka kontrastowego. A oto jego wynik: Obniżenie wysokości przestrzeni miedzykregowej L5/s1 z cechami dehygratacji krążka międzykregowego oraz wypukliną centralną tylną około 5 mm w granicach tkanki tłuszczowej epiduralnej bez cech ucisku struktur nerwowych. Czy badanie wyjaśnia przyczynę moich dolegliwości. Ciągle odczuwam ból w dolnym odcinku kręgosłupa oraz w podbrzuszu, nasilający się podczas próby podbięgnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie ten ból jest związany z patologią w zakresie krążka międzykręgowego L5/S1 z rozwijającą się przepukliną tego krążka. W czasie poruszania się przepuklina może wywoływac ucisk na korzenie radzeniowe co wywołuje ból. Leczeniem musi zająć się naurolog. Zapewne oprócz leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych konieczna będzie rehabilitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×