Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Małe jądra po zapaleniu jąder


Gość Zenek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat i 5 lat temu przeszedłem zapalenie jąder (obu). Od tamtej pory można powiedzieć, że ich wielkość jest stała (ok. 2,5cm x1,5cm). Wielkość ta naprawdę wydaje mi się bardzo, bardzo mała.. Z tego co pamiętam to chyba przed zapaleniem były większe..Podczas wzwodu moszna jest sztywna, i jądra zazwyczaj ściśle przylegają pod penisem. Popęd sexualny był i jest. Po wyleczeniu zapalenia urolog zlecił wykonanie badania krwi pod kątem zawartości testosteronu oraz badanie spermy. Niby było ok, sperma niby też jak na stan po zapaleniu. Drugi rok się zbieram żeby pójść do urologa.Nic mnie nigdy nie bolało jeśli chodzi o jądra, nigdy nie było żadnych guzków czy coś, są poprostu mizerne. Mam 21 i ważę 65kg, jak na swój wiek powinienem wyglądać chyba bardziej męsko.. Czy jest jeszcze jakaś możliwość aby zmienić wielkość jąder? Dodam,że po zapaleniu lekarz chciał zastosować kurację hormonalną, ale szybko z niej zrezygnował... Czy idąc teraz do urologa zrobić najpierw badanie krwi i spermy jak wyżej napisałem? To nie są tanie rzeczy, także wiyzty u lekarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość jąder to około 4 - 6 cm długości, szerokość 2,5 - 3,5 cm oraz grubość około 2 cm patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%85dro_(anatomia) Wygląda na to, że Pana jądra są małe co może stanowić problem w produkcji hormonalnej i nasienia. Radziłbym najpierw wykonać badanie krwi na poziom testosteronu oraz badanie spermy, a następnie skonsultować się z urologiem. On po tych badaniach i po bezpośrednim badaniu Pana jąder zadecyduej o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×