Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nasilające się duszności po wysiłku fizycznym


Gość Dominik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam 23 lata i od paru miesięcy mam problemy oddechowe,byłoby w porządku gdyby mi się one nie nasilały,niestety nasilają się i są strasznie mocne. Praktycznie występują po najmniejszym wysiłku i trwają do godziny. Czasami jest tak,że mogę parę dni normalnie wszystko robić i nie są one silne,później przez parę dni po wstaniu i przejściu się w mieszkaniu pojawiają się duszności mocne,tak jak pisałem duszności pojawiają się po wysiłku czasami kilka minut po,czasami po godzinie,od czasu do czasu zdarza się,że dostaję ją w trakcie chodzenia. oprócz tego nic u siebie nie zaobserwowałem,jedynie zaczęło się to od przeziębienia. Co to może być? jakie badania powinny być w tym kierunku wykonane? dodam,że problem mam z wdechem więc wykluczam astmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Pan wyklucza astmę na podstawie obecności duszności wdechowej (??? nie rozumiem tego). tak duszność właśnie w przypadku astmy może występować. Objawy jakie Pan przedstawia mogą sugerować właśnie astmę typu wysiłkowego. Trzeba z tym problemem skonsultować się z pulmonologiem. Być może konieczna okaże się spirometria po próbie prowokacyjnej czyli po wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam to samo od dawna. Jestem Twoją równolatką, obecnie 24 lata, a problem duszności po wysiłku mam od kiedy pamiętam... Początkowo wmawiano mi, że to tarczyca, ale ta jest zdrowa. Dostałam badania w kierunku płuc i serca (spirometria, echo). Kiepsko, bo nie można wykonywać właściwie żadnych sportów (poza szachami^^). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×