Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból pleców promieniujący od kręgosłupa


Gość Wioletta

Rekomendowane odpowiedzi

Około dwa tygodnie temu chorowałam na zapalenie górnych dróg oddechowych. Miałam silny kaszel, gorączkę, uporczywy katar z krwawieniami z nosa. podczas kaszlu zaczęłam odczuwać ból w plecach po lewej stronie pod żebrami. Leczyłam się antybiotykiem. Wszystkie objawy minęły oprócz bólu w plecach (który początkowo nie był silny) i lekkiego *swędzenia* w gardle, które powoduje kaszel. Po tygodniu gdy ból nie ustępował poszłam do lekarza rodzinnego, który stwierdził ze może być to nadwyrężona przepona. Tego samego dnia wieczorem gdy kaszlnęłam odczułam przeszywający ból w boku w plecach jakby coś mi się zerwało. Przez chwilę nie mogłam oddychać. Ból był tak silny że miałam problemy z chodzeniem i ogólnie z poruszaniem się. Udałam się do szpitala gdzie dano mi zastrzyk przeciwbólowy i powiedziano mi że mam chory kręgosłup i ten ból promieniuje od kręgosłupa. Dostałam leki zwiotczające mięśnie. Nie wzięłam tych leków bo jakoś nie ufam tej diagnozie. Ból lekko ustąpił po zastrzyku i mogę się poruszać ale nie wiem co będzie jutro. Nie wiem do jakiego lekarza mogę się jeszcze udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w tej sprawie udać się ponownie na kontrolę do lekarza prowadzącego rodzinnego. Myślę, że należałoby wykonać RTG klatki piersiowej z oceną płuc oraz odcinka piersiowego kręgosłupa. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co ty koleżanko chorowałam na ostre zapalenie oslrzeli zostałam niby wyleczona ale kaszel został oraz powracający ból pleców w tej chwili ledwo pisze nie moge chodzić ponieważ od kaszlnięcie jestem powyginana jak paralityk ,czułam jak by coś się oderwało mi w plecach jestem w trakcie leczenia u pulmonologa i w poniedziałek robie trg klatki piersiowej jest piątek nie wiem czy wytrzymam z bólu do poniedziałku !!!!!!!!!!napisze po rtg co dzieje się dalej serdecznie pozdrawiam i życze powrotu do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×