Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Blizna po rozcięciu mięśnia czworogłowego


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Miesiąc temu, będąc na urlopie w turcji, rozciąłem nogę w morzu. Właściwie opisując ranę - była to rana rwana. Ok 2 cm nad prawym kolanem. Założono mi 11 szwów, 8 na skórze i 3 na mięsniu czworogłowym. Jeszcze na miejscu zdjęto mi szwy. Noga już się zabliźniła - został tylko mały strupek. Niestety martwi mnie dziwni objaw. Jak zginam nogę, czyli w momencie gdy mięsień jest napięty pojawia się gulka 1,5x1,5cm mocno wypukła. Nic nie boli, nie ogranicza stawu. Jest to po prostu bardzo nieestetyczne. Proszę o informację co to może być. Narzeczona mnie straszy, że jak teraz tego nie zbadam - to w przyszłości mogę mieć problem ze stawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uwypuklenie guzowate to zapewne tzw. przepuklina mięśniowa, która powstała na skutek niecałkowitego zaopatrzenia, zszycia powięzi mięśnia. Niewielki otwór jaki istnieje w powięzi stanowi wrota dla napinających się mięśni, które wydostają się pod skórę tworząc guzek. Trzeba w tej sprawie udać się na konsultację do ortopedy. Prawdopodobnie okaże się konieczne zeszycie ponowne powięzi mięśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wynik z badania USG. Proszę o interpretację. W obrębie mięśnia czworogłowego uda lewego widoczne leżącepodwięziowo dwa hipoechogeniczne, lite guzki o średnicy 33 i 20 mm, twór policykliczny, bez cech unaczynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×