Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból jądra po operacji przepukliny


Gość Pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie 6 miesięcy temu miałem zrobioną operacje przepukliny pachwinowej z plastyką jądra (operacja z siatka). Problem pierwszy pojawił sie podczas operacji okazalo sie ze przepuklina była wrodzona a nie nabyta jak wczesniej podejrzewał lekarz (dodam ze mam juz prawie 30 lat a pierwszy raz zobaczylem zgrubienie ok 3 lat temu). Wiec podobno moje rozciecie jest duże. Po ok miesiącu od operacji pojawił sie wodniak jądra. Jądro po stronie operacji troche mnie bololo. Urolog za pomocą strzykawki ściągnął płyn. Ok 3 miesiące temu byłem na kontroli u urologa i powiedział że troche płynu się zebrało ale nie jest to nic groźnego. Natomiast jądro dalej mnie bolalo, a urolog powiedział że to prawdopodobnie dlatego że je dotykam żeby sprawdzic czy wszytko w porządku. Teraz jestem 6 miesięcy po operacji przepukliny. Wodniaka raczej nie mam bo jądro nie jest juz napuchniete. Natomiast czasem czuje na nie duzy ucisk. Przeszkadza mi też jesli nie mam założonych obcisłych majtek. Najbardziej boli mnie przy skakaniu i bieganiu. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być następstwo wszytej siatki, która może takie dolegliwości jak Pan przedstawia dawać nawet i do roku po zabiegu. Trzeba wiedzieć, że taka siatka ulega powoli zazwyczaj częściowemu wchłonięciu się (zależy od rodzaju siatki), przerostowi włóknami tkankowymi, obkurczeniu się, dostosowaniu sąsiadujących tkanek, część szwów także ulega wchłonięciu. Czasowo niestety dość długo to trwa. Na efekty trzeba cierpliwie poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za granico.Tydzien temu mialem operacie na przepuklne pachwinowo.Operacja robiona byla laparoskopem.Od 3dni mam opuchnieto trone gdzie byla wczesniej przepuklina i bardzo delikatnie nie caly czas zaczyna pobolewac mnie jodro.Do wizyty kontrolnej zostalo mi 4 dni.I co mam zrobic udac sie natychmiast do lekarza czy poczekac do kontroli z lekarzem ktury przeprowadzal zabieg.Wdzieczny bym byl o modro porade.Z gury dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×