Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lewowypukła skolioza z rotacją osiową i sakralizacja kręgu


Gość Basia

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło mnie bolec gdy miałam 17 lat .Ból w prawym pośladku gorący kłujący promieniujący do nogi . Bolało gdy leżę siedzę stoję.wizyta u lekarza i nic...unikałam przeciążeń pewnego stawania na prawej nodze. Po wysiłku ciężkiej pracy wciąż boli.W tej chwili mam 28 lat. Ból w biodrze często powracał.W tej chwili boli mnie w prawej łopatce ból w środku czuję jakby była sztywna prawa strona. Dodatkowo boli mnie jeden kręg w dolnej cześci kręgosłupa.Wystarczy że dotknę palcem ból jakby kręg był obity. Kiedy położę się na podłodze czuję najbardziej wtedy uginając nogi w kolanach kręg boli niesamowicie od razu musze zmienic pozycję . dodatkowo prawe kolano mi spuchło.Wizyta u lekarza rodzinnego.badania krwi mocznik aso rf crp wszystko w normie .zdjęcie rtg kręgosłupa odc L S wynik niewielka lewowypukła skolioza z rotacją osiową, sakralizacja kręgu L 5.Lekarz rodzinny powiedział ze nic mi nie jest ....A ja wciąż mam te bóle. Proszę o opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze w tej sprawie zaczerpnąć opinii od neurologa. Takie zmiany w kręgosłupie mogą powodować ucisk na korzenie nerwowe. Trzeba zastanowić się nad wykonaniem rezonansu magnetycznego kręgosłupa, aby pogłębić diagnostykę. O wszystkim zadecyduje neurolog po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×