Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja wodniaka jądra, czy po usunięciu powłok jądro jest narażone na ból lub zerwanie?


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie operacja wodniaka (jądro duże jak gęsie jajo). Jest to skutek usunięcia żylaków powrózka nasiennego (wodniak pojawił się po kilku dniach). Widziałem w gdzieś tu na tej stronie jak wygląda usuwanie wodniaka. Tam pokazane jest, że są rozcinane błony otaczające jądro a potem są wywijane na lewą stronę i zszywane jakby za nim. Czyli jądro zostaje jakby odsłonięte. Czy to jest groźne? Czy jądro jest narażone potem na ból, albo nawet na urwanie? Ja uprawiam sport, w którym czasem przypadkiem zdarza się dostać w jądra. Poza tym dużo biegam, ćwiczę mięśnie brzucha itd. Czy po operacji wodniaka będę mógł to nadal robić? Przeraża mnie to. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jądro zostaje jakby odsłonięte? - jądro zostaje odsłonięte z jednej otoczki, ale nadal jest okryte drugą otoczką Czy to jest groźne? - nie, to standardowy sposób postępowania, nie mający żadnego niekorzystnego wpływu na jądro Czy jądro jest narażone potem na ból, albo nawet na urwanie? - absolutnie nie Czy po operacji wodniaka będę mógł to nadal robić? - tak, oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czytałem też gdzieś w internecie, że leczenie wodniaka można przeprowadzić poprzez punkcję. Nie wiele jedna się dowiedziałem. Czy jest taka możliwość? A jeśli tak, to co Pan sądzi o tym? To już chyba ostatnie z moich pytań. Bardzo proszę mi powiedzieć. Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×