Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz kręgosłupa po jeździe konnej


Gość Urszula

Rekomendowane odpowiedzi

Doktorze, 20.06 .2010r. miałam uraz kręgosłupa podczas jazdy konnej. Nie spadłam jedynie * dostałam* siodłem 3 razy w siedzenie podczas galopu ćwiczebnego tj. stojac w strzemionach. Długo mnie ból męczył ,zwłaszcza w nocy. Byłam u chirurga , zrobiono mi prześwietlenie części L-P. Wykazały starcie (drobne) kręgów jako zmian przeciążeniowych. Ten ból ustawał podczas leżenia i chodzenia. Miałam też rehabilitacje-laser i masaże wodne. Neurolog nic większego nie wykrył. Jednak od pewnego czasu ból wrócił . Boli mnie podczas siedzenia. Jestem urzędnikiem i z tego powodu długie godziny spędzam za biurkiem. Ból jest taki mrowiący. Musi być jakiś ucisk, gdyż organizm zaczął sie bronić. Dziwnie wykrzywiam się na krześle, garbię się, aby uniknąć bólu. Jednak on nie mija. Pływam, aby rozluźniać mięśnie. Co to może być? Jakie jeszcze badania wykonać i do kogo się udać? Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej byłoby jeszcze wykonać rezonans magnetyczny kręgosłupa, aby dokładnie ocenić jego stan oraz rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych. Z wynikiem tego badania należy skonsultować się z neurologiem. Ale zapewne Pana stan będzie wymagał systematycznej rehabilitacji i stosowania leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×