Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stwardnienie i opuchlizna na mięśniu barkowo karkowym


Gość Jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem bolał mnie mięsień barkowo-karkowy. Myślałam, że jest to spowodowane pracą w ogródku, więc mocno masowałam bolące miejsce. Rano ból się nasilił i na mięśniu barkowo-karkowym zaczęłam wyczuwać powiększające się ,owalne stwardnienie. Posmarowałam to AMOLEM i po chwili zauważyłam, że stwardnienie zaczerwieniło się i jest wielkości mojej dłoni. Skóra w tym miejscu jest twarda , spuchnięta, piecze i trochę swędzi. Mam problemy z kręceniem szyją. Wygląda to jak gdyby ktoś przyłożył mi gorące żelazko do szyi.Boję się, nie wiem czy mam jechać na pogotowie, czy wytrzymać do rana i wybrać się jutro do lekarza.Bardzo proszę jeszcze dzisiaj o odpowiedz, jeżeli to możliwe. Będę czekała, aż do póżnej nocy na Waszą poradę, Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne doszło do nadwyrężenia mięśnia, być może nawet z wytworzeniem krwiaka śródmięśniowego. Taki stan można leczyć miejscowymi lekami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi z dodatkiem heparyny, rozgrzewaniem tego miejsca oraz lekami ogólnoustrojowymi. Trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem, który po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz .Już jestem zdrowa. Najprawdopodobniej była to alergia wywołana ukąszeniem przez jakiegoś owada - pająka lub meszkę ( meszki już raczej nie kąsają o tej porze roku , ale to one wywołują podobne objawy po ukąszeniu). Smarowałam chore miejsce FENISTILEM i na przemian robiłam okłady z ALTACETU. Może te informacje przydają się komuś, kogo spotka podobna przypadłość. Pozdrawiam Wszystkich, życzę dużo zdrowia i uważajcie na owady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×