Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dysplazja stawu biodrowego u rocznego dziecka


Gość emi25pl

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik badania USG stawu biodrowego : Dach chrzęstny przesunięty dogłowowo, jądro kostnienia głowy kości udowej niewykształcone, dach kostny zły, biodro zwichnięte , głowa kości udowej płaska zniekształcona. Jakie leczenie i rokowania w tym przypadku? Proszę o pomoc, lekarze stawiają różne diagnozy, czy konieczna jest operacja? Dziecko nosiło przez 11 m-cy poduszkę frejki. Szukamy dobrego specjalisty / kliniki do zdiagnozowania i leczenia. Jestem z woj. lubuskiego, ale mogę pojechać w każde miejsce w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w takim przypadku prawdopodobnie możliwe tylko leczenie zabiegowe skoro poduszka frejki nie przyniosła żadnego efektu. Biodro jest cakowicie zwichnięte i taki stan w tym wieku dziecka zapewne będzie wymagał korekcji chirurgicznej. Polecam prof. Czubaka z Chirurgii Ortopedii Dzięciecej z Otwocka, który jest specjalistą w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

moja córka jest po operacji stawu biodrowego. ma 3latka. też przeszliśmy przez poduszke frejki i szelki parlika i na nic to. operacja była 19 listopada 2010r. udała się. i nawet 6 tygodniowe gipsy były nie takie straszne jak się myśli. my polecamy szpital kliniczny w poznaniu im. Degi. i dr Shadiego. Koczewskiego lub Jóźwiaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość katarzyna

Dysplazja stawu biodrowego u rocznego dziecka Wynik badania USG stawu biodrowego : Dach chrzęstny przesunięty dogłowowo, jądro kostnienia głowy kości udowej niewykształcone, dach kostny zły, biodro zwichnięte , głowa kości udowej płaska zniekształcona. Jakie leczenie i rokowania w tym przypadku? Proszę o pomoc, lekarze stawiają różne diagnozy, czy konieczna jest operacja? Dziecko nosiło przez 11 m-cy poduszkę frejki. Szukamy dobrego specjalisty / kliniki do zdiagnozowania i leczenia. Jestem z woj. lubuskiego, ale mogę pojechać w każde miejsce w kraju. emi25pl, ponad pół roku temu Niestety w takim przypadku prawdopodobnie możliwe tylko leczenie zabiegowe skoro poduszka frejki nie przyniosła żadnego efektu. Biodro jest cakowicie zwichnięte i taki stan w tym wieku dziecka zapewne będzie wymagał korekcji chirurgicznej. Polecam prof. Czubaka z Chirurgii Ortopedii Dzięciecej z Otwocka, który jest specjalistą w tym względzie. stapler, ~ Moja córka jest po operacji stawu biodrowego. ma 3latka. też przeszliśmy przez poduszke frejki i szelki parlika i na nic to. operacja była 19 listopada 2010r. udała się. i nawet 6 tygodniowe gipsy były nie takie straszne jak się myśli. my polecamy szpital kliniczny w poznaniu im. Degi. i dr Shadiego. Koczewskiego lub Jóźwiaka agnieszka, kilka miesięcy temu Wynik badania USG stawu biodrowego : Dach chrzęstny przesunięty dogłowowo, jądro kostnienia głowy kości udowej niewykształcone, dach kostny zły, biodro zwichnięte , głowa kości udowej płaska zniekształcona. Jakie leczenie i rokowania w tym przypadku? Proszę o pomoc, lekarze stawiają różne diagnozy, czy konieczna jest operacja? Dziecko nosiło przez 11 m-cy poduszkę frejki. Szukamy dobrego specjalisty / kliniki do zdiagnozowania i leczenia. Jestem z woj. lubuskiego, ale mogę pojechać w każde miejsce w kraju. emi25pl, ponad pół roku temu Niestety w takim przypadku prawdopodobnie możliwe tylko leczenie zabiegowe skoro poduszka frejki nie przyniosła żadnego efektu. Biodro jest cakowicie zwichnięte i taki stan w tym wieku dziecka zapewne będzie wymagał korekcji chirurgicznej. Polecam prof. Czubaka z Chirurgii Ortopedii Dzięciecej z Otwocka, który jest specjalistą w tym względzie. stapler, ~ Moja córka jest po operacji stawu biodrowego. ma 3latka. też przeszliśmy przez poduszke frejki i szelki parlika i na nic to. operacja była 19 listopada 2010r. udała się. i nawet 6 tygodniowe gipsy były nie takie straszne jak się myśli. my polecamy szpital kliniczny w poznaniu im. Degi. i dr Shadiego. Koczewskiego lub Jóźwiaka agnieszka, kilka miesięcy temu małdorzata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MedPolonia

Szanowni Państwo, rozwojowa dysplazja stawów biodrowych to schorzenie, na które choruje, lub może zachorować wiele noworodków mimo prawidłowego pierwszego badania USG, ponieważ może rozwijać się w pierwotnie zdrowym stawie biodrowym. Predysponuje do niego: przebieg ciąży, płeć, rodzaj porodu, obciążony wywiad rodzinny (głównie w linii żeńskiej). Jednak w większości przypadków nie ma powodu do zmartwień, bo wcześnie wykryte i prawidłowo leczone nie pozostawia po sobie śladu nawet już po kilku miesiącach od jego rozpoznania. Jednak aby stwierdzić, czy stawy biodrowe noworodka odpowiednio się rozwijają , a w razie nieprawidłowości szybko zareagować, należy już w pierwszym miesiącu życia dziecka udać się z nim do poradni preluksacyjnej na konsultację u lekarza ortopedy, który wykona nie tylko USG ale również dokładnie zbada stawy biodrowe dziecka. Rozwój stawów biodrowych noworodka trzeba regularnie kontrolować, dlatego najlepiej na badania do poradni preluksacyjnej wybrać się trzykrotnie: w 1., 3. i 6. miesiącu życia dziecka. Natychmiast po urodzeniu kontrolą muszą być objęte wszystkie dzieci urodzone z porodów pośladkowych. Olbrzymie znaczenie w profilaktyce ma sposób układania dziecka: z przywiedzonymi do brzucha i odwiedzonymi na boki nogami np. w rożku vs. w nosidle szelkowym. Samo szerokie pieluchowanie tak propagowane przez położne środowiskowe to już anachronizm. Takie badanie wykonuje się za pomocą aparatu USG i jest ono całkowicie nieinwazyjne i nieszkodliwe dla malucha. Zespół poznańskiego szpitala Med Polonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×