Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięte migdałki, gorączka i obfite pocenie się


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 33 lata, z powodu przewlekłego zapalenia przeszło miesiąc temu miałem usunięte 2 migdały &#8211* znieczulenie miejscowe &#8211* gojenie przebiegało szybko bez powikłań &#8211* brak krwawień itp., nawet aż tak nie bolało jak, co niektórzy dramatyzują - po 2-tyg. już praktycznie nic nie czułem. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie przeziębienie w czwartym tygodniu - u żony w pracy wszyscy chorowali również i ona, więc i mnie nie ominęło. Złapał mnie ból gardła, głowy, kaszel, gorączka 37,4 stopnia C, katar. Poszedłem do lekarza przepisał antybiotyk Azithromycin 500 mg, 3tab (1 co 24h przez 3 dni), tabletki do ssania i na katar. Po tygodniu nie było już objawów przeziębienia, ale pojawiło się intensywne pocenie przy zmiennej temperaturze od 36,6 &#8211* 37,0 stopni C. Budzę się rano lub w nocy zlany, przemoczony przez pot w dzień również występuje intensywne pocenie i tak już przez 1,5tyg - innych objawów nie mam &#8211* kaszel, katar itp. Dodam, że siedzę w domu, nie wychodzę na dwór, aby mnie nie przewiało na szczęście praca na to pozwala. Czy są to powikłania? Za szybko po operacji się zaraziłem? Czy można stosować antybiotyk w tak krótkim czasie po zabiegu? Lekarz rodzinny długo się zastanawiał zanim go przepisał &#8211* dlatego tylko 3 tabletki. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są to powikłania? - być może to jeszcze następstwo tego przeziębienia, czasami wleczą się takie objawy jeszcze długo po ustąpieniu głównych dolegliwości związanych z przeziębieniem, trzeba by jeszcze zastanowić się nad wykonaniem badań kontrolnych np. morfologii, CRP celem oceny stanu zapalnego w organizmie, o tym musi jednak zadecydować lekarz rodzinny Za szybko po operacji się zaraziłem? - raczej to sprawa całkiem niezależna zabieg, a przeziębienie Czy można stosować antybiotyk w tak krótkim czasie po zabiegu? - tak, oczywiście Lekarz rodzinny długo się zastanawiał zanim go przepisał &#8211* dlatego tylko 3 tabletki. - to silny antybiotyk i sposób dawkowanie jego tak właśnie wygląda, nie ma tu żadnych odstępstw od schematu leczenia tym antybiotykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×