Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Myoperycytoma trzonu kręgowego


Gość Zofia

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po częsciowym zabiegu operacyjnym. ( 3 lata temu ) Szpital w Piekarach i Bytomiu pisemnie odmowili mi ponownej operacji w celu radykalnego usunięcia guza.Są jakieś przeciwskazania. Jestem pod kontrolą onkologa. 2 razy w roku mam robiony RM ( porównanie ) Guz obejmuje trzon kręgowy L4, wpukla się do kanału kręgowego, nacieka mięsnie lędzwiowe.Ku przodowi guz odpycha do przodu aortę i okolicę jej rozgałęzienia. Co to znaczy, jakie są moje rokowania.Nie mam zadnej rehabilitacji ( ponoc niewskazana ) cały czas jestem na srodkach p/bolowych tramal, ketonal, plasterki, zastrzyki.Jakie powinnam stosowac ograniczenia w mojej chorobie aby sobie nie zaszkodzic.Podczas wizyt u lekarza odnoszę wrażenie, ze póki nic się nie dzieje nie ma zagrozenia. Jakie ja mam szanse w wyzdrowieniu. Teraz w styczniu mam następne badanie Tk ( ocena częsci jamy brzusznej krezki j. grubego i kregoslupa L -5 . 17 lat temu miałam guza na kezce j. grubego całkowice usunąc tego guza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana guzowata wychodząca z 4 kręgu lędźwiowego jest tak bardzo duża, że operowanie jej może doprowadzić do bardzo dużych i niebezpiecznych powikłań (włącznie z paraliżem kończyn dolnych). Trzeba zastanowić się nad zastosowaniem gorsetu na stałe celem usztywniającego kręgosłupa, aby nie doszło do złamania kręgu (o tym musi zadecydować ortopeda). Co do guza krezki trzeba ocenić czy nie jest to właśnie naciek z guza L4. Taki guz w takim przypadku jest nieoperacyjny, gdyż jest następstwem guza z kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×