Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kręgosłupa, drętwienie łydki, sztywnienie


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc. Od ponad 3tygodni boli mnie kręgosłup.Początkowo ból był bardzo silny, w momencie ataku nie moglam się poruszyć, unieruchamiał mnie, nie mogłam zlapać oddechu po kilku minutach przechodził żeby za chwilę znowu powrócić. Udałam się do lekarza, dostałam 10zastrzyków naklofen.Ból troszkę się złagodził ale stał się ciągły i tępy. Dodatkowo drętwieje mi lewa łydka.Tak jakby mnie złapał skurcz, kręgosłup mam strasznie sztywny i boli najbardziej w części krzyżowej.Wynik rtg:niewielkie lewoboczne skrzywienie kr lędźwiowego i zniesienie lordozy.nieznaczne zwężenie tarczy m-kr L5(S1. Zaostrzenie konturów trzonów sąsiadujących.wnioski: początek zmian radiologicznych w przebiegu dyskopatiiL5(S1. Teraz zażywam dicloduo 75mg raz dziennie i sirdalud 4mg 2xdziennie(od trzech dni)Nadal boli, co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślalaś o rehabilitacji? może odpowiednio dobrane prądy sera masaży leczniczych oraz gimnastyka by pomogly. pomyśl o tym i zapytaj swojego lekarza czy takie leczenie nie bylko by dla ciebie lepsze. po co sobie niszczyć żolądek nipotrzebnie jakimiś tabletkami które i tak nic w wym nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście leczeniem powinien zająć się neurolog. Celem pogłębienia diagnostyki należałoby zastanowić się nad wykonaniem rezonansu magnetycznego kręgosłupa odcinka lędźwiowo-krzyżowego, aby ocenić czy nie dochodzi do ucisku korzeni nerwowych. W przypadku ucisku korzeni nerwowych należałoby się jeszcze skonsultować z neurochirurgiem. Oczywiście oprócz leczenia farmakologicznego należałoby rozważyć zabiegi rehabilitacyjne, które bardzo dobrze działają w przypadku takich dolegliwości związanych z patologią kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×