Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyrównanie lordozy kręgosłupa lędźwiowego


Gość dilaj

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby się ktoś podjąć analizy zdjęć RTG odcinka L-S? http://img706.imageshack.us/f/27023672.jpg/ http://img834.imageshack.us/i/15421221.jpg/ Przyczyny wykonania zdjęcia: Od około roku miewam tzw. Stolec ołówkowaty. Po pól roku wymusiłem od rodzinnego skierowanie do chirurga na rektoskopie. Chirurg nic nie stwierdził, nie miał także wskazań co do dalszej diagnozy. Nikt nie stwierdził także zależności jak mówiłem, że dolegliwości pogłębiają się po przysiadach. Przysiady wykonywane bez ciężarów (sam gryf 6 kilo) w ilości 150 dziennie. Od tamtego czasu pojawiły się także problemy z pęcherzem: częstomocz i kujący ból cewki moczowej. Wcześniej mogłem nie zwrócić na to uwagi. Od rodzinnej dostałem skierowanie do urologa (jeszcze nie byłem) oraz na moją prośbę skierowanie na zdjęcie RTG &#8211* ponieważ wyczytałem, że objawy mogą mieć związek z kręgosłupem. Zaznaczam że nie odczuwam żadnego bólu, czasami jestem zesztywniały po długim siedzeniu przy kompie. Wiek 26 lat, 176 cm wzrostu, 80 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nikt nie podejmie się analizy obrazu RTG na podstawie samego skanu zdjęcia w nieodpowiedniej rozdzielczości bez użycia odpowiedniego oprogramowania. Zdjęcie musi być odpowiednio przygotowane i ogląda się je na specjalnym monitorze o odpowiedniej wielkości i rozdzielczości. Analizy musi podjąć się radiolog. Trzeba poczekać na opis zdjęcia lub poprosić o wykonanie takiego opisu pracownię rentgenowską. Po opisie dowie się Pan czy rzeczywiście w kręgosłupie istnieje jakaś patologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że nie dostałem żadnego opisu. Poszedłem prywatnie na RTG, oczywiście ze skierowaniem ale w kopercie nie dostałem nie oprócz. Człowiek niezorientowany i nie wiedziałem, że powinienem się domagać opisu. Jutro pójdę ze zdjęciem do rodzinnego i może ona powie, gdzie powinienem się z nim dalej zgłosić. Bo rozumiem, że fizjoterapeuta nie ma możliwości przeprowadzenia takiej analizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem opis: „*Wyrównanie lardozy kr. Lędźwiowego. Zmian chorobowych kr. Lędźwiowych zdjęcia nie wykazały”* Z tego co wyczytałem powoduje to osłabienie funkcji amortyzujących kręgosłupa. Da się to *naprawić* w moim wieku przy pomocy odpowiednich ćwiczeń? Właśnie wróciłem od rodzinnego, przejrzał zdjęcia przeczytał opis i stwierdził, że nie ma najmniejszych szans żeby dolegliwości związane były z kręgosłupem. A tego typu wady postawy powstają w okresie rozwojowym dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×