Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skutki uboczne wstrzykiwania sterydów na keloid piersi


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Jestem 30-letnią kobietą. Mam keloid wielkości ok 4 na 1 cm, na klatce piersiowej, po usunięciu BCC. Lekarz zasugerował wstrzykiwanie sterydów sugerując możliwe efekty uboczne. Jakie mogą być to efekty i czego mogę się obawiać? Czy skuteczność tej metody jest wysoka i warta podjęcia jakiegoś ryzyka, jeśli takowe istnieje? Czy może mieć to wpływ na pracę serca? Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mogą być to efekty i czego mogę się obawiać? - Na temat stosowanych leków sterydowych (przykładowy lek) można poczytać sobie na stronach: http://www.doz.pl/leki/p4562-Diprophos http://www.narp.kastor.strefa.pl/index.php?action=search&findbyid=168 Czy skuteczność tej metody jest wysoka i warta podjęcia jakiegoś ryzyka, jeśli takowe istnieje? - Przez wielu uważany jest ten sposób leczenia keloidów za wysoce skuteczny, a przy stosowaniu sterydów w sposób miejscowy ryzyko powikłań jest praktycznie znikome Przez Czy może mieć to wpływ na pracę serca? - nie powinien ten lek stosowany miejscowo mieć żadnego wpływu na pracę serce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Dziękuje za odpowiedź. Po pierwszym ostrzykiwaniu keloid się wyraźnie spłaszczył, prawie na całej powierzchni. Pojawiła się siateczka drobnych, wyrażnie zaznaczonych żyłek. Nie zaobserwowałam żadnych odczuwalnych skutków ubocznych. Czekam na kolejne zabiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×