Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany w kręgosłupie na skutek urazu


Gość Szymon z Katowic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szymon z Katowic

Witam, mam 29 lat, 75kg, 187cm, nigdy nie miałem żadnych chorób ani dolegliwości z kręgosłupem. W 2006 roku próbowałem zrobić figurę na wzór baletnicy - chciałem maksymalnie zgiąć się w połowie tułowia by dosięgnąć brodą ud wyprostowanych nóg (nie był to skłon lecz zgięcie w okolicy nad brzuchem). Było to pod naciskiem gdyż doginał mnie kolega. Wtedy usłyszałem i poczułem w sobie trzask. I od tego momentu do dziś odczuwam mały ból w kręgosłupie. Gdy nieraz ponoszę coś ciężkiego jedną ręką albo wykonam niektóre ćwiczenia powodujące naprężenia w uszkodzonym odcinku, to wtedy występuje większy ból przez ok 3 dni. Zrobiłem rezonans (z NFZ) odcinka piersiowego, ale niepotrzebnie, bo niczego tam nie wykryto. Nie wiedziałem wtedy, że przy takich zgięciach urazowi podlega raczej odcinek lędźwiowy a nie piersiowy, gdyż ten jest sztywny i nieruchomy. Wiem że będę musiał zrobić rezonans odcinka lędźwiowego (tym razem za własne pieniądze). Czy może się okazać że jest to pęknięty lub przemieszczony dysk? I ile kosztowałaby taka operacja? Wolę to zrobić prywatnie gdyż obawiam się państwowego leczenia. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może się okazać że jest to pęknięty lub przemieszczony dysk? - raczej wątpię, że doszło aż do tak ciężkiego powikłania, może na początku warto by było zrobić jeszcze RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego, a nie od razu rezonans I ile kosztowałaby taka operacja? - operacje w zakresie kręgosłupa to bardzo drogie procedury liczone w tysiącach złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×